6 квітня відбувся «круглий стіл» з розвитку громадянського суспільства та демократії участі

З метою обговорення напрацьованих матеріалів та аспектів реалізації впровадження Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 – 2020 роки на регіональному рівні 6 квітня 2016 року відбувся «круглий стіл»: «Умови розвитку громадянського суспільства та демократії участі на Сході України: проблеми та нові виклики».

У заході взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Єлизавета Пушко-Цибуляк, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, громадських рад, бізнес-асоціацій, експертів.

Модерацію здійснювала Тетяна Кіріллова, голова правління обласної громадської організації «Громадська ініціатива Луганщини».

Під час свого виступу перший заступник голови облдержадміністрації Єлизавета Пушко-Цибуляк зауважила, що тематика заходу зараз на часі, є важливою і вкрай потрібною. «Чи всі замислюються, що таке демократія і як ми її сприймаємо? Громада і громадськість? Це одне ціле. Сьогодні треба знаходити точки дотику влади і активної громадськості. Так, як видно громадськості проблеми на місцях, влада їх не бачить», – зазначила вона і закликала ставати більш активними громадянами, бо тільки активне впливове і розвинене громадянське суспільство спроможне вирішити питання місцевого значення, розв’язати соціально-економічні та інші проблеми.

Перший заступник голови облдержадміністрації наголосила на тому, що однією з головних потреб сьогодні є відкритість і прозорість бюджетів: «На сайті буде відображено витрачання бюджетних коштів. По всіх галузях. 12 квітня публічно буде представлений звіт про виконання обласного бюджету за 2015 рік. Також розміщуватиметься інформація про відбудову по всіх об’єктах. З якого джерела фінансуються. Хто відбудовник. З фотофіксацією пошкоджених об’єктів та після їх відновлення. Щоб було видно, як виглядає Луганщина після відбудови, – підкреслила Єлизавета Михайлівна.

У рамках заходу про аспекти реалізації впровадження Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 – 2020 роки на регіональному рівні розповів директор Програмної ініціативи «Демократична практика» міжнародного фонду «Відродження» Олексій Орловський.

Голова правління обласної ГО «Громадська ініціатива Луганщини» Тетяна Кіріллова звернула увагу присутніх на питаннях правового забезпечення місцевої демократії та самоорганізації населення на місцевому рівні, а також стану нормативно-правового регламентування механізмів участі в Луганській області.

Також під час заходу у формі відкритого діалогу розглядався успішний досвід розвитку громад завдяки руху самоорганізації населення.

Категория громадська рада