Відбулася Стратегічна сесія з обговорення результатів реалізації «Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» та Плану дій на 2016 рік в Луганській області

У готельному комплексі «Мир» м. Сєвєродонецька 22 березня відбулася Стратегічна сесія: «Результати реалізації «Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» та Плану дій на 2016-2018 роки в Луганській області.

У заході взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Єлизавета Пушко-Цибуляк, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, громадських рад, бізнес-асоціацій, експертів.

Захід відбувся за підтримки громадської організації «Transparency International Ukraine». Модерацію здійснював голова Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива» Валерій Новиков.

Менеджер департаменту міжнародних відносин ГО «Transparency International Ukraine» Анастасія Козловцева розповіла про реалізацію Ініціативи в Україні.

Вона наголосила, що Партнерство «Відкритий Уряд» є багатосторонньою ініціативою, що є платформою для національних реформаторів, мета яких – зробити свої уряди спроможними більш активно реагувати на потреби громадян.

«Ініціатива» пропонує не критикувати, а співпрацювати», – підкреслила Анастасія Козловцева.

Під час свого виступу перший заступник голови облдержадміністрації Єлизавета Пушко-Цибуляк озвучила, як вирішуються потреби відкритого врядування на рівні області. Вона зазначила, що однією з ТОП-потреб сьогодні є відкриті бюджети: «Буде прозорість фінансів. У повному прояві. На сайті ми будемо відображати витрачання бюджетних коштів. По всіх галузях. Розмістимо каталог пошкоджених об’єктів і тих, що потребують відновлення, з інформацією про відбудовників». «Контроль громадськості – самий дієвий контроль», – підкреслила Єлизавета Михайлівна. Вона також зауважила, що в Луганській області діяла регіональна програма «Діалог заради реформ: прозора влада та активна громада». «Зараз від громадськості ми чекаємо пропозицій до заходів, спрямованих на підвищення ефективності взаємодії органів виконавчої влади та громадськості,  для прийняття нової Програми. Я б хотіла, щоб ця Програма не була формальною».

Під час заходу розглядалися успішні кейси партнерства Луганської обласної військово-цивільної адміністрації та громадськості й обговорювалися пропозиції до Плану дій на національному та регіональному рівнях.

Категория громадська рада