Діяльність громадської ради

Про роботу і житло для ВПО та ситуацію на склозаводі «Пролетарій» говорили на громадській раді

21 березня 2019 року відбулося чергове засідання громадської ради при облдержадміністрації.

Найбільше уваги на цьому засіданні громадськістю було приділено двом питанням: забезпеченню внутрішньо переміщених осіб житлом і роботою та ситуації на скляному заводі «Пролетарій» (м. Лисичанськ).

Керівництво Луганського обласного центру зайнятості та управління праці та зайнятості населення Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації поінформувало про кількість облікованих на території Луганської області внутрішньо переміщених осіб, що на березень поточного року становить 270 тис. осіб, з них пенсіонерів – 194,8 тис. осіб, осіб працездатного віку – 21,3 тис., осіб, які потребують працевлаштування – 5 тис. До обласного центру зайнятості звернулося 1,3 тис. ВПО.

Щодо забезпечення житлом в.о. начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Михайло Івасішин зазначив, що програми для пільгового кредитування ВПО відсутні. На сьогодні розроблено проект Регіональної цільової програми житлового кредитування внутрішньо переміщених осіб та членів їх сімей на 2019-2021 роки, проект порядку надання кредитів, положення про комісію та її склад.

У 2018 році 4 сім’ї отримали пільговий кредит на придбання житла. У поточному році на ці цілі заплановано 1,5 млн грн (на 3 сім’ї).

Начальник управління з питань нормативно-правової роботи та децентралізації облдержадміністрації Вадим Лазніков зазначив, що є багато проблем у правовому врегулюванні житлового питання. Бо ВПО, якщо не є учасником АТО, не може навіть стати на квартирний облік. На сьогодні є декілька законопроектів, які мають визначити правовий порядок, пов’язаний із компенсацією матеріальних втрат, у тому числі на житло, що виникли у фізичних осіб у результаті проведення АТО/ООС. Однак, на сьогодні не прийнято жодного до розгляду.

Представники громадськості поділилися власним досвідом участі у Державній цільовій програмі будівництва (придбання) доступного житла. Навіть за умови, що держава надасть їх родинам як ВПО підтримку у формі сплати 50% вартості будівництва (придбання) доступного житла, придбання квартири в Сєвєродонецьку невигідно: надзвичайно дорого.

На одностайну думку всіх присутніх членів громадської ради у розробці регіональних програм обо’язково повинна брати участь громадськість.

Наступним гострим питанням стало обговорення ситуації на склозаводі «Пролетарій» (м. Лисичанськ). У громадських активістів ситуація щодо скляного заводу викликає занепокоєння і побоювання того, що це підприємство повторить участь інших підприємств міста Лисичанська, які були розібрані до фундаментів.

Нагадаємо, що держпідприємство створене наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України на базі ДП «Ордена Трудового Червоного Прапору державний скляний завод «Пролетарій», цілісний майновий комплекс якого декілька років перебував в оренді ПАТ «Лисичанський склозавод «Пролетарій». У 2017 році ПАТ «Лисичанський склозавод «Пролетарій» було визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, що надало можливість припинення договору оренди ДП «Ордена Трудового Червоного Прапору державний скляний завод "Пролетарій». У 2017 року згідно з розпорядженням Кабміну цілісний майновий комплекс ДП «Ордена Трудового Червоного Прапору державний скляний завод «Пролетарій» було віднесено до сфери управління Мінекономрозвитку.

Для з’ясування проблеми на засіданні громадської ради були присутні перший заступник Лисичанського міського голови, секретар Лисичанської міської ради та декілька її депутатів, два колишні директори підприємства, представники ініціативної групи від коллективу ПАТ «Лисичанський склозавод «Пролетарій».

Як повідомив заступник директора Департаменту регіонального розвитку, промисловості, інфраструктури та енергозбереження облдержадміністрації Артем Скаженик, проведена інвентаризація даного підприємства, є проблема з енергопостачанням, відсутнє фінансування. Прийнято рішення про продаж 51 одиниці залізничного рухомого состава.

На думку А.Шальнєва, першого заступника Лисичанського міського голови, без присутності представників Мінекономрозвитку проблему із склозаводом не вирішити.

Секретар Лисичанської міської ради Е.Щеглаков висловився за збереження і відродження промислового потенціалу. За його словами, усе скло, що використовується в Україні, – завезене. Місцеве вважається неконкурентоспроможним, економічно не вигідним. Потенційно завод хочуть вирізати на метал. Спільна позиція Лисичанської міської ради: збереження промислового підприємства.

Ю.Смородін та Н.Осиченко як колишні директори скляного заводу «Пролетарій» розповіли передісторію підприємства та причини, які призвели до визнання його банкрутом.

За результатами обговорення даного питання з метою розв’язання проблеми із склозаводом підготовлено та направлено звернення від імені громадської ради до Першого Віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Кубіва С.І.

 

Відбулося виїзне засідання громадської ради при облдержадміністрації до м. Старобільська 6 жовтня 2018 року

Причиною зустрічі з громадськістю Старобільщини стали неврегульовані шляхом переговорів суперечки, що виникли між Старобільською райдержадміністрацією та громадською організацією «Центр спільного розвитку «Дієва громада» щодо можливої передачі будівлі позашкільного центру Старобільського районного будинку творчості та юнацтва у користування або в оренду на користь громадської організації.

Захід відбувся за участю керівництва Старобільської РДА, представників облдержадміністрації, членів громадської ради при ОДА, уповноваженого Сектору у Луганській області МТОТ та ВПО України, батьків учнів, які займаються у позашкільному центрі, громадськості.

Були вислухані обидві сторони конфлікту. Старобільчани –  громадські активісти теж висловили своє ставлення до ситуації із вказаним приміщенням.

З одного боку місцеві державні адміністрації взаємодіють з громадськими організаціями для забезпечення прав і свобод громадян, задоволення їх потреб, але з урахуванням загальнодержавних і місцевих інтересів. З іншого – вони відповідають за збереження і розвиток мережі закладів позашкільної освіти без права їх перепрофілювання, перепідпорядкування, злиття, передачі приміщень, обладнання, техніки в оренду.

На порушене питання щодо надання будівлі колишнього кінотеатру «Дружба» у користування громадській організації «Центр спільного розвитку «Дієва громада» було зазначено, що на законодавчому рівні не передбачено повноважень органів місцевого самоврядування щодо передачі об’єктів права комунальної власності в оперативне управління суб’єктам права інших форм власності.

Учасники заходу дійшли згоди про недопущення можливого відчуження однієї будівлі Старобільського районного будинку творчості дітей та юнацтва (позашкільного центру) на користь громадської організації «Центр спільного розвитку «Дієва громада» Звернулися до орендодавця – Старобільської РДА –  не вчиняти дії, які б перешкоджали орендарю – ГО «Дієва громада» – користуватися орендованим майном за умовами діючого Договору.

 

 

Про впровадження нових тарифів на послуги управління багатоквартирними будинками

За участю членів комісії з питань ЖКГ, інфраструктури, енергозбереження та надзвичайних ситуацій громадської ради при облдержадміністрації 21 червня 2018 року відбувся «круглий стіл» на тему: «Дотримання законодавства України та уникнення порушення конституційних прав громадян та прав споживачів при впровадженні нових тарифів на послуги управління багатоквартирними будинками у м. Сєвєродонецьку та інших містах Луганської області».

Захід проводився з метою надання рекомендацій комунальним службам з організації своєї роботи без порушень конституційних прав громадян та прав споживачів.

У заході взяли участь директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Віталій Сурай, заступник Сєвєродонецького міського голови Володимир Прядка, начальник відділу розвитку ОСББ, реформування ЖКГ та економічного аналізу управління житлово-комунального господарства Сєвєродонецької міської ради Роман Красюк, заступник директора КП «Житлосервіс «Світанок» Павло Антоненко та юрист цього підприємства Сергій Козачок, депутати Сєвєродонецької міської ради, представники громадськості, які переймаються темою ЖКГ.

Модератором виступив Сергій Морозов – голова ГО «Житлова спілка переселенців».

У громадськості найбільше було питань до керівництва КП «Житлосервіс «Світанок» та Володимира Прядки, бо встановленням переліку та вартості послуг з управління займається «Світанок», як такий, що виграв конкурс, який проводила Сєвєродонецька міська рада.

За підсумками «круглого столу» його учасниками були вироблені рекомендації.

Учасники заявили, що відповідно до діючого законодавства співвласникам багатоквартирних будинків належало до 10 червня 2018 року і належить зараз виключне право вирішувати питання переліку та вартості (ціни, тарифу) послуг з управління багатоквартирним будинком. А також право визначення управителя.

Вони заявили, що співвласники багатоквартирних будинків завжди мали і мають право на зборах обрати собі будь-якого управителя. Рішення виконкому щодо «Світанку» означає, що це КП має обов’язок виконувати функції управителя, якщо інші не знайдуться – а не монопольне право управляти.

Учасники «круглого столу» вимагають від КП «Світанок» та міськвиконкому негайно розгорнути роз’яснювальну роботу щодо прав співвласників багатоквартирних будинків та розпочати роботу з допомоги співвласникам багатоквартирних будинків у проведенні зборів.

 

На відновлення автошляхів Луганщини необхідно понад чотири мільярди гривень

Це повідомив заступник голови облдержадміністрації Вадим Данієлян під час розширеного засідання 2-ох постійних комісій громадської ради при облдержадміністрації (комісії з питань ЖКГ, інфраструктури, енергозбереження та надзвичайних ситуацій, комісії з питань економічної політики, фінансів, торгівлі, захисту прав споживачів, екології та землекористування) 24 травня 2018 року.

Тож на порядку денному розглянуто тему ремонту доріг області.

Вадим Данієлян нагадав, що наразі на підконтрольній українській владі території Луганщини знаходяться понад 3600 км державних, місцевих та комунальних автомобільних доріг. У них різні балансоутримувачі, джерела фінансування і, відповідно, різні відповідальності за поточний стан цих доріг теж різні.

Цьогоріч обласна влада зосередить зусилля на відновленні напрямків в’їздів до Харківської та Донецької областей, що забезпечить комфортне сполучення між регіонами, низки проблемних ділянок та мостів.

На сьогодні майже відремонтовано міст у селі Троїцьке Попаснянського району.

До 2014 року основна увага приділялася магістралям, майже всі з яких залишилися на тимчасово непідконтрольній українській владі території.

На багатьох теперішніх провідних дорожніх напрямках існуючі проблеми не вирішувалися десятиріччями.

За підсумками останнього обстеження необхідно приблизно 4,2 млрд гривень для відновлення доріг Луганщини. У цій сумі не враховані останні зміни до державних будівельних норм України та зростання рівня заробітної плати, тож вона буде корегуватися.

Крім того, у зв’язку з подіями останніх років на дорогах, що пролягають на підконтрольній українській владі території, значно зріс вантажопотік – це також пришвидшує їх руйнування.

Цього року Луганщина отримала значно більше коштів на ремонт та утримання автодоріг, ніж у минулих роках, починаючи з 2015-го.

Серед поточних проблем відновлення дорожньої інфраструктури – обмежене залізничне сполучення, що значно скорочує варіанти підвезення будівельних матеріалів до місця виконання робіт, а також невелика кількість підрядних організацій, які погоджуються працювати на території області (що не дозволяє проводити відповідні роботи одночасно на різних об’єктах).

Також на питання присутніх відповіли начальник управління розвитку та утримання мережі автомобільних доріг облдержадміністрації Юрій Бережний, представники міської влади та комунальних підприємств Сєвєродонецька.

 

 

 

Облдержадміністрація разом з міжнародними партнерами розвиває громадянське суспільство на Луганщині

24-25 квітня Департаментом масових комунікацій облдержадміністрації у рамках реалізації регіональної цільової Програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Луганській області на 2017 – 2020 роки разом з ПРООН для членів громадських рад при облдержадміністрації та райдержадміністраціях проведено тренінг «Громадські ради та органи місцевого самоврядування: механізм впливу громадськості та прийняття рішень (локальна демократія)».

Головними питаннями, які вивчали учасники згаданого семінару були шляхи участі громадськості у розробці та прийнятті рішень органами місцевого самоврядування, ефективна комунікація ОМС та громадськості, участь представників громади у громадському бюджеті як формі залучення громадськості до бюджетного процесу, вивчення громадської думки як інструменту залучення представників ОГС до прийняття рішень.

Також учасники заходу мали змогу в ході сесій розкрити для себе сутність форм локальної демократії, таких, як «місцева ініціатива» та «громадські збори», розібрати механізми реалізації даних форм локальної демократії, зробити аналіз її існуючих практик у Луганській та Донецьких областях.

«Для представників громадськості дуже корисно зустрічатись друг з другом, представниками міжнародних партнерів та органів влади у більш неформальній обстановці. Це дозволяє налагодити нові контакти та поділитися знаннями», – зауважив під час тренінгу Сергій Тихоновський, голова громадської ради при облдержадміністрації.

У травні планується продовжити співпрацю у формі проведення чергового тренінгу між обласною владою, ПРООН та громадським радами для підвищення професійного рівня представників ОГС, органів місцевого самоврядування та співробітників органів місцевої влади.

 

 

Оздоровлення і відпочинок дітей цього літа та майбутнє спортивного комплексу в Лисичанську - головні питання порядку денного засідання громадської ради 19 квітня

19 квітня в облдержадміністрації відбулося чергове засідання громадської ради. У ньому взяли участь 22 члени, провела засідання заступник голови – Ганна Руденко. На початку засідання присутні члени отримали посвідчення, дійсні на період роботи цього складу громадської ради при облдержадміністрації, а саме на 2018-2019 роки.

Розпочалося засідання цього разу з обговорення питання підготовки до оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2018 року в області та за її межами. Із цієї теми виступили Ірина Поливянчук, завідувач сектору оздоровлення пільгових категорій громадян управління соціального обслуговування і захисту населення Департаменту соціального захисту населення та Тетяна Ткачова, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

Члени громадської ради акцентували увагу на необхідності проведення інвентаризації наявних закладів відпочинку, оскільки частина з них зруйнована або позбавлена власника, запропонували облдержадміністрації розглянути питання створення відповідної регіональної цільової програми, забезпечення роботи дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на постійній основі протягом року.

Наступним питанням став розгляд ситуації навколо спортивного комплексу на вулиці Сосюри у м. Лисичанську. Тетяна Ткачова доповіла про стан справ та повідомила, що цей об’єкт знаходиться у підпорядкуванні Міністерства освіти і науки України, тому залучення коштів до ремонту його приміщення з обласного або міського бюджетів неможливе. З метою розв’язання цієї проблеми члени громадської ради запропонували створити відповідну комісію.

Крім того, на цьому засіданні члени ухвалили орієнтовний план роботи громадської ради на 2018 рік, узяли до уваги ситуацію у м. Старобільську стосовно районного Будинку творчості дітей та юнацтва, про яку розповіла член громадської ради Світлана Нємцева, а також напрями роботи з висвітлення діяльності громадської ради.

 

 

Про інвестиції та взаємодію ЛОДА з міжнародними донорськими організаціями йшлося на засіданні постійних комісій громадської ради

Обговоренню стану інвестиційної ситуації в Луганській області та ефективності взаємодії ЛОДА з міжнародними донорськими організаціями щодо реалізації Програми соціально-економічного розвитку Луганської області було присвячене розширене засідання постійних комісій громадської ради з питань економічної політики, фінансів, торгівлі, захисту прав споживачів, екології та землекористування та з питань ЖКГ, інфраструктури, енергозбереження та надзвичайних ситуацій, що відбулося 12 квітня 2018 року.

У дискусії взяли участь представники департаментів ЛОДА: Медведчук Сергій Миколайович (директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму), Снопенко Михайло (заступник начальника управління) Целіщев Євгеній (головний спеціаліст) Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності:

Сергій Миколайович надав відповіді на питання, пов’язані із залученням внутрішніх інвестицій та економічною ситуацією в області, Михайло та Євгеній розповіли про діючі проекти та програми співпраці з міжнародними донорськими організаціями, спрямовані на підтримку малого та середнього бізнесу в Луганській області. Багато уваги в обговоренні приділялось інвестиційному клімату, який не сприяє появі нових інвесторів в нашому регіоні та проблемам відновленняі відкриття нового бізнесу. Михайло Снопенко акцентував увагу присутніх на значній міжнародній підтримці, яку має сьогодні область, що дає шанс покращити інвестиційний клімат та вирішити актуальні проблеми, які неможливо вирішити без зовнішньої допомоги через брак бюджетних коштів.

За результатами зустрічі досягнуто ряд домовленостей про організацію Департаментом зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності серії вебінарів за запитом регіональних представників середнього та малого бізнесу та про подальшу взаємодію комісій та Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму.

 

 
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
засідання громадської ради при облдержадміністрації

 
 

м. Сєвєродонецьк                                                                                                                        19.04.2018
(14:00, 2-й поверх, зала засідань ОДА)

1. Про підготовку до оздоровлення та відпочинку дітей влітку
2018 року в Луганській області.
2. Про затвердження плану роботи громадської ради при облдержадміністрації на 2018 рік.
3. Про висвітлення діяльності громадської ради при облдержадміністрації.
4. Про ситуацію, що склалася навколо спортивного комплексу, розташованого за адресою: м. Лисичанськ, вул. В.Сосюри, 345.
5. Різне.

Відбулося друге засідання громадської ради (22.03.2018)

 

22 березня відбулося друге засідання громадської ради при облдержадміністрації.

Першим питанням порядку денного було внесення змін до складу громадської ради при облдержадміністрації. Оскільки Ірина Сафронова стала депутатом Сєвєродонецької міської ради VII скликання, члени громадської ради припинили її повноваження. Враховуючи, що на першому засіданні були припинені повноваження ще одного члена ради, прийнято рішення про введення до складу громадської ради при облдержадміністрації Ірини Болткової та Наталії Держак, які набрали найбільшу кількість голосів за результатами проведення рейтингового голосування на установчих зборах.

Під час засідання були схвалені Положення про громадську раду та її Регламент, утворені шість постійних комісій та затверджений їх персональний склад.

На перших засіданнях комісій були обрані їх голови, які разом з головою ради та трьома його заступниками увійшли до складу правління громадської ради.

Головами постійних комісій стали Анатолій Рижков, Олена Хандій, Юрій Ященко, Артем Коваленко, Євген Назаров та Андрій Блінов.

Наступне засідання громадської ради вирішено провести 19 квітня, на якому з урахуванням пропозицій постійних комісій затвердити план роботи до кінця року, розглянути питання щодо підготовки в області до літнього дитячого оздоровлення та інші.

Крім того, вже у понеділок, 26 березня, відбудуться робочі зустрічі членів громадської ради з керівниками Департаменту охорони здоров’я та відділу транспорту Департаменту регіонального розвитку, промисловості, інфраструктури та енергозбереження облдержадміністрації для обговорення деяких нагальних питань.

Громадська рада вирішила основні організаційні питання та розпочинає конкретну роботу. Запрошуємо громадські ради, створені при райдержадміністраціях та міськвиконкомах, інших органах влади, а також представників інститутів громадянського суспільства до конструктивної співпраці.

 
 
 
Проблеми дорожнього коридору до Станиці Луганської та забезпечення ліками учасників АТО у Лисичанську обговорили члени постійних комісій громадської ради   

Під час засідання громадської ради при облдержадміністрації, яке відбулося 22 березня, до облдержадміністрації звернулися члени громадської ради Рижков А.О. (член ГО «Сприяння розвитку Лисичанська») та Коваленко А.М. (голова ГО «Луганська обласна спілка учасників бойових дій «Ветерани АТО Луганщини») щодо обговорення найближчим часом питань забезпечення ліками у м. Лисичанську учасників АТО та порядку виконання і контролю розпорядження голови облдержадміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 28.09.2017 № 703 «Про введення тимчасового обмеження та заборони руху транспортних засобів».

26 березня за участю членів відповідних постійних комісій громадської ради при облдержадміністрації відбулася робоча зустріч з розгляду питань виділення медичних препаратів для учасників бойових дій в Лисичанську та перевезення пасажирів із Сєвєродонецька до контрольного пункту в’їзду-виїзду «Станиця Луганська».

Як справи із забезпеченням ліками у м. Лисичанську учасників АТО розповів директор ТМО м. Лисичанська-головний лікар центральної міської лікарні ім. Титова Григорій Старченко.

Головний лікар поінформував, що з 477 «АТОшників», які проживають у Лисичанську, на диспансерному обліку перебувають 193 особи.

У 2017 році на фінансування пільгових рецептів виділено 8,0 тис. грн. На минулій сесії Лисичанської міської ради прийнято рішення про виділення медикаментів для стаціонару на суму 2,0 млн грн. Центром медико-санітарної допомоги виділені кошти для пільгових рецептів до липня поточного року. Він запевнив, що для учасників АТО фінансування буде. Для виписки пільгових рецептів закладено суму в 30,0 тис. грн.

Про ситуацію із здійсненням пасажирських перевезень під час надання послуг з нерегулярних, регулярних спеціальних пасажирських перевезень, а також перевезень пасажирів легковими автомобілями на замовлення та в режимі таксі розповів Дмитро Гриньов, начальник відділу транспорту і зв’язку Департаменту регіонального розвитку, промисловості, інфраструктури та енергозбереження облдержадміністрації.

Дмитро Гриньов зауважив, що через нелегальних перевізників із Сєвєродонецька до Станиці Луганської бюджет щоденно не отримує 40,0 тис. грн ПДВ.

Співробітник облдержадміністрації поінформував, що на Станицю Луганську введено в маршрутну мережу Луганської області 50 маршрутів, 74 рейси. ¾ перевезень здійснюються нелегальними перевізниками.

За результатами зустрічі вирішено спільними зусиллями органів виконавчої влади та громадськості зробити перевірку щодо законної діяльності перевізників в області у межах діючого дорожнього коридору до Станиці Луганської.

 

 

Засідання громадської ради відбудеться 22.03.2018
 
22 березня 2018 року о 16:00 у малій залі засідань облдержадміністрації  відбудеться засідання громадської ради при Луганській облдержадміністрації з наступним порядком денним:

1. Про внесення змін до складу громадської ради при Луганській облдержадміністрації.
2. Про проект Положення про громадську раду при Луганській облдержадміністрації.
3. Про утворення постійних комісій громадської ради при Луганській облдержадміністрації та затвердження їх персонального складу.
4. Про затвердження персонального складу правління громадської ради при Луганській облдержадміністрації.
5. Про Регламент громадської ради при Луганській облдержадміністрації.
6. Про план роботи громадської ради при Луганській облдержадміністрації на 2018 рік                         

7. Різне.

 

 

Відбулося засідання робочої групи

23 лютого 2018 року відбулося засідання робочої групи, створеної громадською радою на своєму першому засіданні, для опрацювання пропозицій, наданих членами ради до проектів Положення про громадську раду при облдержадміністрації, складу постійних комісій та плану роботи на 2018 рік.

Розглянувши всі пропозиції, які надійшли до проекту Положення про громадську раду, робоча група дійшла висновку запропонувати затвердити Положення у редакції, максимально наближеній до Типового положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996, а більшість питань щодо організації роботи громадської ради викласти у відповідному Регламенті.

Крім того, робоча група запропонувала створити шість постійних комісій і звернулася до членів ради визначитися щодо свого членства в них.

Проекти цих документів будуть направлені всім членам громадської ради на розгляд, після чого внесені на засідання громадської ради для затвердження.