У Старобільську домовилися про створення об’єднаної громади

3 серпня у місті Старобільську відбулось підписання угоди між суміжними територіальними громадами про наміри щодо створення Старобільської ОТГ. Як пояснює Старобільський міський голова Яна Літвінова, вона ініціювала таку угоду в зв’язку з тим, що в районі цього року утворилося 4 дрібних ОТГ (Шульгинська, Калмиківська, Веселівська, Підгорівська), до яких увійшли по 2-3 сільських громади. Всі вони утворені поза перспективним планом, затвердженим Кабінетом Міністрів України, і в більшості є неспроможними. Раніше, у 2016 році, була утворена Чмирівська ОТГ, яка пізніше була включена до перспективного плану та визнана спроможною. Стурбованість Старобільського міського голови викликана тим, що подрібнення об’єднаних громад ускладнить розвиток Старобільської ОТГ на перспективу. За таких обставин проблемною є розробка стратегії розвитку, неефективно витрачатимуться бюджетні ресурси.

Місто Старобільськ є найбільш розвиненим районним центром в області. Першим перспективним планом створення ОТГ планувалось створити Старобільську ОТГ в межах Старобільського району з адміністративним центром у місті Старобільську. Однак Старобільська міська рада свого часу не виявила ініціативи щодо створення ОТГ. В результаті у 2016 році було створено Чмирівську ОТГ, а в нинішньому році утворилися Шульгинська, Підгорівська, Калмиківська та Веселівська об’єднані територіальні громади. 

До складу Шульгинської ОТГ увійшли Шульгинська, Байдівська, Малохатська, Хворостянівська сільські громади. Підгорівська сільська громада об’єдналася з Верхньопокровською, Калмиківська – зі Світлівською, Веселівська – з Караяшницькою та Садківською. Облдержадміністрацією у відповідності до Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» направлено звернення до Центральної виборчої комісії про призначення в цих громадах перших виборів депутатів місцевих рад та голів. На жаль, за критеріями Мінрегіону, ці об’єднані громади не можуть бути визнані спроможними. Подальша їх доля буде залежати від прийняття законодавчих актів, якими буде визначатися завершення децентралізаційної реформи.