Як виконуються рекомендації, ухвалені за підсумками п’ятого засідання Ради регіонального розвитку від 20 березня 2017 року

З метою виконання рекомендацій, ухвалених за підсумками п'ятого засідання Ради регіонального розвитку від 20 березня 2017 року, на управління покладалося виконання двох основних завдань, а саме, продовжити роботу зі сприяння добровільному об’єднанню територіальних громад, не допускаючи при цьому адміністративного тиску на прийняття відповідних рішень, та проводити широку інформаційно-роз’яснювальну роботи серед територіальних громад про заходи з реформування місцевого самоврядування.

Станом на 13.09.2018 року окреслені завдання успішно виконані.

Так, обласною держадміністрацією спільно із райдержадміністраціями та районними радами систематично вживаються заходи щодо унеможливлення випадків адміністративного тиску чи спротиву  процесу добровільного об’єднання територіальних громад з боку місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та перешкоджання процесу добровільного об’єднання (приєднання) територіальних громад до вже утворених. 

Відповідно до листа облдержадміністрації,  погоджений без зауважень проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Луганської області». Проект розпорядження Кабінету Міністрів України розроблений на основі  змін до перспективного плану, схвалених розпорядженням голови облдержадміністрації – керівника військово-цивільної адміністрації від 06.08.2018 № 449. При розробці змін до якого були максимально враховані пропозиції органів місцевого самоврядування області. Зазначений проект в повному обсязі охоплює територію області (крім тимчасово окупованої).

Також, обласною держадміністрацією запроваджено проведення щотижневої координаційної наради з питань децентралізації за участю представників облдержадміністрації, Асоціації органів місцевого самоврядування Луганської області, міжнародних проектів і програм, що підтримують процес децентралізації та впровадження реформи місцевого самоврядування (Програма «U-LEAD з Європою») з метою координації діяльності, спрямованої на добровільне об’єднання спроможних територіальних громад, сприяння реалізації на місцях відповідних секторальних реформ. З цією метою облдержадміністрацією спільно із Луганським ВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування», структурними підрозділами облдержадміністрації, іншими зацікавленими особами розроблено План дій з активізації впровадження реформи місцевого самоврядування в Луганській області, який включає ряд заходів, спрямованих на проведення інформаційно-просвітницького сприяння  добровільному об’єднанню територіальних громад, забезпечення впровадження та реалізації реформ у сфері надання первинної медичної допомоги, особливо у сільській місцевості, створення мережі опорних шкіл, мережі ЦНАПів  та центрів безпеки в об’єднаних територіальних громадах.

Облдержадміністрацією спільно із Луганським ВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування», Луганським регіональним відділенням Асоціації міст України систематично проводиться  інформаційно-роз’яснювальна робота, зокрема  щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення. Протягом першого півріччя 2018 року було проведено 143 таких заходів в усіх районах Луганської області, на яких висвітлювались, крім іншого, й питання добровільного об’єднання або приєднання територіальних громад до вже утворених ОТГ. Протягом третього кварталу спільно здійснено 3 виїзні заходи у населених пунктах – селах Талове, Тепле Станично-Луганського району та селищі Нижнє Попаснянського району. Внаслідок проведених заходів тільки протягом 3-го кварталу 2018 утворено 8 ОТГ – 1 селищна, 7 сільських. Об’єднанням охоплено 11 районів області (з 12 на підконтрольній території, крім Міловського).

  Інформація про інформаційний супровід процесів децентралізації влади у Луганській області до Адміністрації Президента України подається щомісячно.

 На сьогодні на розгляді в ЦВК знаходяться 15 звернень облдержадміністрації щодо призначення місцевих виборів, у тому числі – 13 щодо призначення перших виборів, 2 – щодо призначення додаткових виборів, про щодо  листом облдержадміністрації поінформовано Мінрегіон.

 Щомісячно облдержадміністрація інформує Мінфін щодо кількості та статистичних показників утворених в області ОТГ та  громад, які приєдналися до утворених ОТГ для визначення обсягу державної фінансової підтримки при формуванні державного бюджету на наступний рік.

Відповідно до доручення Мінрегіону від 27.08.2018 № 7/34-8696 спільно з Луганським ВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування» при підготовці наступних змін до перспективного плану буде опрацьовуватись питання формування територій громад Луганської області враховуючи тимчасово окуповану територію.

Наразі, управління продовжує виконувати завдання, визначені у рекомендаціях Ради регіонального розвитку.