У Лисичанську за участю облдержадміністрації розглянуто стан погашення боргу із заробітної плати та страхових внесків до Пенсійного фонду

18 січня 2018 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ольги Лішик проведено засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Окрім членів місцевої комісії та міського голови Сергія Шиліна, у засіданні взяли участь директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Елеонора Поліщук, директор Департаменту освіти і науки Юрій Стецюк та представники обласних управлінь Пенсійного фонду України і Держпраці.

Ольга Лішик повідомила, що Лисичанськ має найбільшу заборгованість в області. Із загальної суми боргу по області в 213,4 млн грн, 45 % припадає на м. Лисичанськ.

Станом на 01.12.2017 заборгованість із заробітної плати складала
4,5 млн грн, із них на економічно активних підприємствах - 91,6 млн грн. Спостерігається негативна тенденція зростання суми боргу: з початку 2017 року сума зросла майже втричі.

Більша частина заборгованості (83%) припадає на ПАТ «Лисичанськвугілля» та його відокремлені підрозділи – 78,3 млн грн.

Окремо було розглянуто питання передачі в комунальну власність міста двох дитячих садочків, які знаходяться на балансі ПАТ «Лисичанськвугілля» і працівникам яких також несвоєчасно виплачується заробітна плата.

Перший заступник начальника Головного управління ПФУ у Луганській області Павло Баранов повідомив про тенденцію зростання боргу на підприємствах міста із сплати страхових внесків до Пенсійного фонду та пільгових пенсій: на сьогодні 441,1 млн грн.

Недоїмка по страхових внесках складає 26,0 млн грн, фінансові санкції та пеня – 6,3 млн грн, заборгованість із відшкодування пільгових пенсій (список 1 та 2) – 408,7 млн грн, наукових пенсій – 84,3 тис грн, регресних вимог – 66,4 тис грн.

Особливу увагу було приділено підприємствам-боржникам комунальної форми власності, де на початок року обліковується заборгованість у сумі 15,2 млн грн (3,4% від загальної суми заборгованості), в тому числі недоїмка по страхових внесках – 9,8 млн грн, фінансові санкції та пеня – 3,6 млн грн, заборгованість із відшкодування пільгових пенсій  – 1,8 млн грн.

Елеонора Поліщук зауважила, що ця ситуація є критичною, оскільки призвела до того, що працівники, відпрацювавши на підприємствах ЖКГ, не мають страхового стажу аж до 10 років.

Наприклад, унаслідок постійно зростаючої заборгованості до Пенсійного фонду, трудового стажу в 114 місяців позбавлено працівників КП «ЛЖЕК № 6», 111 місяців - працівників КП «ЛЖЕК № 5», 110 місяців - КП «ЛЖЕК № 3».

В умовах пенсійної реформи, ці працівники не зможуть принаймі вийти на пенсію у передбачений законодавством вік, оскільки позбавлені необхідного страхового стажу, хоча фактично працювали весь цей період.

Заслухавши представників підприємств-боржників та місцевих органів влади, обговоривши шляхи вирішення проблем із членами комісії, Ольгою Лішик було доручено низку заходів, взявши особистий контроль за станом їх виконання. Фактичним результатом засідання була організація діалогу керівників підприємств-боржників з органами влади та спільне вирішення проблемних питань.

 

Євген Жданов