Звіт про виконання у 2015 році Комплексної обласної програми соціального захисту ветеранів війни, праці, військової служби, воїнів-інтернаціоналістів, пенсіонерів та громадян похилого віку на 2012-2016 роки

1. Основні дані

Комплексна обласна програма соціального захисту ветеранів війни, праці, ветеранів військової служби, воїнів-інтернаціоналістів, пенсіонерів та громадян похилого віку (далі - Програма), затверджена рішенням обласної ради від 24.02.2014 № 10/35. Зміни від 09.11.2012 № 15/23. Метою Програми є поліпшення умов життя вказаних категорій громадян шляхом захисту їх прав у соціальній, правовій та культурній сферах.

 

2. Виконання завдань і заходів

Функції організації та контроль за здійсненням заходів Програми покладаються на Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, як структурний підрозділ облдержадміністрації. Беруть участь у виконанні Програми інші структурні підрозділи облдержадміністрації Департамент охорони здоров'я, Департамент освіти і науки, управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації; виконкоми міських рад міст обласного значення, районні державні адміністрації.

Другий етап Програми (2014-2016 роки) – передбачає поліпшення життєдіяльності ветеранів війни, праці, військової служби, воїнів-інтернаціоналістів, пенсіонерів та громадян похилого віку шляхом забезпечення необхідними медичними засобами та наданням додаткових соціальних гарантій.

Комплексна обласна програма соціального захисту ветеранів війни, праці, військової служби, воїнів-інтернаціоналістів, пенсіонерів та громадян похилого віку на 2012-2016 роки має завдання протягом 2015 року здійснити заходи у кількох напрямках, а саме:

- правовому – надання правової допомоги, підвищення рівня правової грамотності ветеранів війни, праці, ветеранів військової служби, пенсіонерів та громадян похилого віку;

- соціальному – підтримка уставної діяльності ветеранських організацій, здійснення благодійних акцій, обідів, матеріальної підтримки громадян зазначеної категорії;

- медичному – збереження здоров’я ветеранів війни, праці, ветеранів військової служби, пенсіонерів та громадян похилого віку шляхом поліпшення якості їх медичного обслуговування;

- транспортно-побутовому – забезпечення належного надання пільг на транспортні послуги ветеранам війни, праці, ветеранам військової служби, пенсіонерам та громадянам похилого віку.

Фінансове забезпечення заходів, передбачених цією Програмою, проводиться за рахунок коштів обласного бюджету, а також міських та районних бюджетів.

Обсяг ресурсів, які планується залучити на виконання Програми у 2015 році, складає 14618,21 тис. грн з урахуванням фінансування області, включаючи території, які тимчасово не контролюються органами державної влади.

 

3. Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники

Головне завдання програми це поступове вирішення основних проблем ветеранів війни, праці, військової служби, воїнів-інтернаціоналістів, пенсіонерів та громадян похилого віку, і зменшення соціальної напруги серед зазначеної категорії населення.

У процесі реалізації цієї Програми у 2015 року було досягнуто такі результати:

· підвищено правову грамотність серед ветеранів війни, праці, військової служби, пенсіонерів та громадян похилого віку;

· поліпшено умови перебування ветеранів усіх категорій під час лікування;

· збережено пам’ятники, меморіали, обеліски, пов’язані з героїчним минулим років Великої Вітчизняної війни;

· забезпечено всебічну підтримку громадських організацій інвалідів та пенсіонерів;

· надано грошову допомогу особам, які перебувають у складних життєвих умовах 758 громадянам на загальну суму 3360,975 тис. грн;

· надано грошову допомогу інвалідам війни, інвалідність яких пов’язана з пораненням в період бойових дій у Велику Вітчизняну війну, до Всесвітнього дня інвалідів 256 громадянам на загальну суму 128,0 тис. грн;

· надано грошову допомогу інвалідам війни, інвалідність яких пов’язана з пораненням в період бойових дій на території інших держав, до Дня визволення Луганської області від фашистських загарбників 139 громадянам на загальну суму 69,5 тис. грн;

· організовано та проведено для ветеранів Великої Вітчизняної війни ряд культурно мистецьких заходів за участю майстрів мистецтв, народної творчості на загальну суму 9,0 тис. грн;

· обласним Департаментом освіти і науки держадміністрації проведено низку заходів щодо сприяння розвитку в учнях творчості, виховання громадських якостей особистостей, виховання любові й шани до історії рідного краю, подвигів земляків, виховання патріотизму серед учнівської молоді, збереження історичної пам’яті, вшанування героїв воїнів-інтернаціоналістів.

Протягом 2015 року в професійно-технічних навчальних закладах області відбувся огляд роботи волонтерських загонів щодо утримання в належному стані братських могил, пам’ятних місць, пов’язаних героїчним минулим років Другої світової війни.

Надаючи допомогу ветеранам війни, праці, військової служби, воїнам-інтернаціоналістам, пенсіонерам та громадянам похилого віку, волонтерські загони 20 навчальних закладів взяли активну участь у «Акції милосердя».

За 12 місяців 2015 року санаторно-курортними путівками забезпечено 189 ветеранів війни за розподілом Міністерства соціальної політики України та 6 ветеранів війни за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

У 2015 році за рахунок коштів місцевих бюджетів надані пільги на оплату житлово-комунальних послуг почесним громадянам, членам сімей загиблих(померлих) учасників бойових дій на території інших держав.

Враховуючи той факт, що встановлена законодавством норма забезпечення твердим паливом 1 тонна на рік та скрапленим газом 1балон на рік не відповідає умовам нормального життєзабезпечення ветеранів війни, та виходячи з можливостей місцевих бюджетів прийняті рішення про забезпечення додатковою пільгою на придбання однієї тони твердого палива та одного балону скрапленого газу.

Також, за рахунок місцевих бюджетів передбачено забезпечення ветеранів війни усіх категорій безоплатним отриманням зубопротезуванням та безоплатне отримання ліків.

Засоби масової інформації забезпечують висвітлення ходу виконання Програми.

 

4. Оцінка ефективності виконання

Проведення комплексу заходів, визначених Програмою, об’єднує зусилля органів державної влади, місцевого самоврядування, закладів освіти та культури, громадських організацій щодо вирішення проблем зазначеної категорії громадян. Вона спрямована на поступове вирішення проблеми соціального захисту ветеранів війни, праці, військової служби, воїнів-інтернаціоналістів, пенсіонерів та громадян похилого віку своєчасне та повноцінне їх лікування, соціальний і матеріальний захист тощо.

 

5. Фінансування

Фінансове забезпечення заходів програми, проводиться за рахунок обласного бюджету, коштів районних та міських бюджетів. Обсяг ресурсів залучених на виконання програми у 2015 році склав 14618,21 тис. грн з урахуванням фінансування області, включаючи території, які тимчасово не контролюються органами державної влади. Станом на 01.01.2016 були профінансовані заходи на загальну суму – 4829,4 тис. грн.

 

6. Пропозиції щодо забезпечення подальшого виконання

Комплексна обласна програма соціального захисту ветеранів війни, праці, військової служби, воїнів-інтернаціоналістів, пенсіонерів та громадян похилого віку на 2012-2016 роки є актуальною та повинна діяти у 2016 році.

 

Виконавець:

 

Начальник відділу персоніфікованого

обліку отримувачів пільг _______________ Л.О. Король

(посада) (підпис) (ініціали та прізвище)