Звіт про виконання у 2015 році Регіональної цільової програми соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2011-2015 роки

1. Основні дані

Регіональна цільова програма соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2011-2015 роки (далі – програма) затверджена рішенням Луганської обласної ради від 27.05.20 № 5/26.

Метою програми є покращення медичного обслуговування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, висвітлення дій органів державної влади та місцевого самоврядування щодо вирішення соціальних проблем зазначеної категорії громадян і формування патріотичних почуттів серед населення області.

 

2. Виконання завдань і заходів

Виконавцями програми є Департамент соціального захисту населення, Департамент масових комунікацій, Управління культури, національностей та релігій, Департамент охорони здоров'я, Департамент освіти і науки, виконкоми міських рад міст обласного значення і райдержадміністрації.

Другий етап програми (2013-2015 роки), передбачає забезпечення належного рівня соціального захисту громадян, постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи, які проживають на території області, підвищенню їх рівня життя, вихованню почуття патріотизму та національної свідомості у підростаючого покоління.

Станом на 01.01.2016р. на підконтрольній території області органам державної влади України на обліку знаходиться 3985 громадян, які мають право на пільги згідно з ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Протягом дії Програми було виконано наступні завдання:

Правовий захист

- надання правової допомоги, підвищення рівня правової грамотності серед осіб, які постраждали в наслідок аварії на ЧАЕС;

Соціальний захист

- сприяння розвитку та підтримки статутної діяльності, покращення умов роботи громадських організацій із захисту прав постраждалих громадян;

- формування у населення почуття громадської свідомості на прикладі подвигу ліквідаторів;

- сприяння духовного розвитку молоді, виховання любові до Батьківщини та готовності до її захисту;

Медичний захист

- посилення уваги до проблем оздоровлення та лікування постраждалих громадян;

- поліпшення умов діагностування постраждалих осіб.

 

3. Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники.

Головне завдання програми це поступове вирішення основних проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У процесі реалізації цієї програми за 2015 рік було досягнуто такі результати:

· з обласного бюджету за напрямком «Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» було профінансовано 278,7 тис. грн. (затверджено програмою на 2015 рік – 889,5 тис. грн., але фактично ліміт на 2015 рік склав 278,7 тис. грн. з урахуванням фінансування тільки територій, підконтрольних українській владі);

· з метою вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в області було організовано широке коло культурно-просвітницьких заходів на загальну суму – 4,3 тис. грн. У навчальних закладах області проведені тематичні виховні заходи, зокрема, «круглі столи», диспути, дебати, дискусійні трибуни «Атомна-енергія – за та проти», конкурс презентацій, відеоурок «Чорнобиль – трагедія українського народу», відбулися зустрічі учнівської та студентської молоді з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. До заходів залучено понад 50 тис. учнів, представників учнівської та студентської молоді, які навчаються в 300 школах, 26 ПТНЗ, 20 ВНЗ Луганської області. У закладах культури області пройшли книжкові виставки та фотовиставки, тематичні вечори;

· забезпечено належний медіа-супровід заходів, пов’язаних з 29-ми роковинами Чорнобильської катастрофи. Усі комунальні місцеві видання запровадили відповідні тематичні рубрики. Про низку обласних заходів оперативно повідомили регіональні телерадіокомпанії: ТОВ «Телекомпанія «СТВ», ТОВ НТРК «ІРТА», регіональні Інтернет-ресурси. Широко та всебічно висвітлили вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у містах та районах області місцеві видання:, зокрема: лисичанська комунальна газета «Новій путь», міловська комунальна газета «Слово хлібороба», «Вісті Біловодщини» тощо.

 

4. Оцінка ефективності виконання

Проведення комплексу заходів, визначених Програмою, об’єднує зусилля органів державної влади, місцевого самоврядування, закладів освіти та культури, громадських організацій щодо вирішення проблем зазначеної категорії громадян. Вона спрямована на поступове вирішення проблеми соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, і зменшення соціальної напруги серед постраждалого населення області, на збереження здоров’я осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, своєчасне та повноцінне їх лікування, соціальний і матеріальний захист тощо.

 

5. Фінансування

Фінансування програми здійснюється за рахунок коштів, обласного, місцевого та інших джерел, не заборонених чинним законодавством. З метою реалізації програми було передбачено на 2015 рік наступне фінансування з урахуванням фінансування області, включаючи території, які тимчасово не контролюються органами державної влади за рахунок:

-обласного бюджету –903,0 тис. грн.;

-місцевого бюджету -104,2

Станом на 01.01.2016р. були профінансовані заходи на загальну суму –350,5 тис. грн.

 

6. Пропозиції щодо забезпечення подальшого виконання

Регіональна цільова програма соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2011-2015 роки є актуальною та повинна діяти і в подальшому у 2016-2018 рр.

 

 

Виконавець:

головний спеціаліст _______________ Г.В. Василевська

(посада) (підпис) (ініціали та прізвище)