ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 26 грудня 2012 року № 1928

Про затвердження Положення про ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ та посадових інструкцій директора Департаменту і його заступників

Відповідно до статей 5, 11, пункту 3 частини першої статті 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статті 11 Закону України «Про державну службу», постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 № 887 «Про затвердження Типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації», Довідника типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців, затвердженого наказом Національного агентства України з питань державної служби від 13.09.2011
№ 11:

 

1. Затвердити Положення про ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ, що додається.

 

2. Затвердити посадові інструкції директора, заступника директора, заступника директора – начальника управління розвитку підприємництва та торгівлі, заступника директора – начальника управління соціально-економічного розвитку Департаменту економічного розвитку і торгівлі Луганської обласної державної адміністрації, що додаються.

 

3. Установити, що Положення й посадові інструкції, затверджені цим розпорядженням, набирають чинності з 01.01.2013, і, водночас, вважати такими, що втратили чинність:

            Положення про Головне управління економіки обласної державної адміністрації, затверджене розпорядженням голови облдержадміністрації від 24.01.2006 № 51;

            посадові інструкції начальника, першого заступника начальника, заступника начальника Головного управління – начальника управління споживчого ринку, цінової політики та реформування власності, заступника начальника Головного управління – начальника управління реального сектору економіки Головного управління економіки облдержадміністрації, затверджені розпорядженням голови облдержадміністрації від 27.10.2011 № 1391.

 

 

 

Голова                                                                                                              В.М.ПРИСТЮК

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови

облдержадміністрації

«26» грудня 2012 р. №  1928

 

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

 

 

1. ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ утворюється головою облдержадміністрації у зв’язку з перейменуванням юридичної особи – ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКИ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ, ідентифікаційний код 24188344, в ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ (далі - Департамент), який забезпечує виконання покладених на нього завдань.

 

2. Департамент підпорядкований голові обласної державної адміністрації, а також підзвітний і підконтрольний Міністерству економічного розвитку і торгівлі України.

 

3. Департамент у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку), розпорядженнями голови облдержадміністрації та цим Положенням.

 

4. Основними завданнями Департаменту є забезпечення реалізації в області:

 державної політики економічного і соціального розвитку;

 державної цінової політики;

 державної регіональної політики;

 державної політики у сфері інвестиційної діяльності та державно-приватного партнерства;

 державної політики з питань розвитку підприємництва, державної регуляторної політики, ліцензування, дозвільної системи;

 державної політики у сфері торгівлі та побутових послуг;

 державної політики у сфері управління об'єктами державної власності, в тому числі корпоративними правами держави.

 

5. Департамент відповідно до покладених на нього завдань:

 

1) організовує виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Мінекономрозвитку та здійснює контроль за їх реалізацією;

2) забезпечує у межах своїх повноважень захист прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб;

3) надає адміністративні послуги;

4) здійснює державний контроль за дотриманням підприємствами, установами та організаціями правил, норм, стандартів у межах визначених повноважень, в тому числі за додержанням порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів;

5) аналізує стан та тенденції соціально-економічного розвитку, секторів та галузей економіки відповідної адміністративно-територіальної одиниці та вживає заходів до усунення недоліків;

6) розробляє проект регіональної стратегії розвитку, забезпечує координацію виконання регіональної стратегії розвитку та підготовку звітів про її виконання;

7) бере участь у розробленні проектів прогнозів економічного і соціального розвитку України на середньо- та короткостроковий період і загальнодержавних програм економічного, соціального розвитку, інших державних цільових програм, забезпечує координацію виконання завдань, визначених цими програмами, на території області;

8) розробляє прогнози економічного і соціального розвитку області на середньостроковий період та програми економічного і соціального розвитку області на короткостроковий період, а також проекти державних цільових програм, метою яких є розв'язання проблем розвитку області;

9) забезпечує розроблення заходів щодо регіонального розвитку та контролює їх виконання;

10) забезпечує контроль за виконанням відповідних показників програм економічного і соціального розвитку області на короткостроковий період;

11) аналізує стан і тенденції економічного і соціального розвитку області, проводить оцінку внутрішньорегіональної диференціації економічного і соціального розвитку регіону;

12) здійснює в установленому порядку моніторинг показників розвитку області для визнання територій депресивними; розробляє програми подолання депресивності територій і здійснює моніторинг їх виконання;

13) проводить моніторинг впливу на економіку цінової (тарифної) політики на регіональному ринку товарів і послуг, аналізує стан ціноутворення у відповідних сферах цінового (тарифного) регулювання, його вплив на економічний та соціальний розвиток регіону;

14) бере участь у розробленні заходів щодо реалізації політики ціноутворення та забезпечення соціального захисту населення та зниження

 

собівартості послуг суб'єктів природних монополій, ринків послуг та у житлово-комунальній сфері;

15) аналізує розрахунки та пропозиції щодо зміни тарифів на послуги, що надаються суб'єктами природних монополій, на ринках послуг та в житлово-комунальній сфері, і готує висновки щодо їх обґрунтованості у випадках, передбачених законодавством;

16) готує пропозиції щодо погодження цін (тарифів) у випадках, передбачених законодавством;

17) бере участь у складанні регіональних балансів попиту і пропозицій основних видів продовольчих ресурсів;

18) визначає інвестиційний попит області та на основі визначених державою пріоритетів розробляє пропозиції щодо обсягів державних централізованих капітальних вкладень, здійснює контроль за їх ефективним використанням;

19) готує пропозиції щодо надання державної підтримки суб'єктам інвестиційної діяльності, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки, за рахунок коштів місцевого бюджету;

20) розробляє та організовує реалізацію заходів, спрямованих на нарощування інвестиційних ресурсів, створення сприятливого інвестиційного клімату; готує і подає Мінекономрозвитку пропозиції щодо інвестиційних проектів найважливіших будов виробничого призначення, природоохоронних об'єктів та об'єктів соціальної сфери;

21) готує пропозиції щодо:

погодження інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки;

фінансової допомоги на розвиток окремих інвестиційних проектів, що реалізуються у пріоритетних сферах виробництв;

створення і функціонування спеціальних економічних зон, запровадження спеціального режиму інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку; аналізує економічні та соціальні наслідки функціонування спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку та подає Мінекономрозвитку відповідну інформацію;

22) бере участь у підготовці пропозицій щодо визначення середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності;

23) готує пропозиції щодо включення інноваційних проектів за регіональними програмами до державних програм і їх фінансування шляхом кредитування із державного бюджету спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади у сфері інноваційної діяльності;

24) готує пропозиції щодо:

створення індустріальних парків, в тому числі проектів концепцій індустріальних парків на землях державної власності, щодо яких обласна державна адміністрація уповноважена на розпорядження відповідними земельними ділянками, та розглядає відповідні пропозиції орендарів таких земельних ділянок, в тому числі щодо внесення відповідних змін до договорів оренди земельних ділянок і погодження концепцій індустріальних парків;

державної підтримки індустріальних парків за рахунок коштів обласного бюджету;

25) розробляє проекти регіональних та місцевих програм розвитку малого і середнього підприємництва, забезпечує їх виконання, здійснює моніторинг виконання таких програм;

26) бере участь у формуванні інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва;

27) бере участь у розробленні пропозицій щодо забезпечення сприятливих умов діяльності підприємств торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування, а також здійснює контроль за якістю торгівельного обслуговування громадян суб'єктами господарювання незалежно від форм власності;

28) забезпечує розвиток міжрегіонального співробітництва суб'єктів малого і середнього підприємництва;

29) організовує підготовку пропозицій до проекту плану заходів з виконання Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва на наступний рік та забезпечує реалізацію заходів з її виконання;

30) бере участь у забезпеченні реалізації єдиної інформаційної політики з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності;

31) бере участь в організаційно-методологічному забезпеченні діяльності дозвільних органів та державних адміністраторів;

32) проводить моніторинг щодо кількості проведених органами державного нагляду (контролю) планових та позапланових перевірок;

33) готує пропозиції щодо формування переліків підприємств, що підлягають корпоратизації;

34) бере участь у підготовці пропозицій щодо переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації;

35) забезпечує виконання обласною державною адміністрацією повноважень уповноваженого органу управління щодо підприємств, установ, організацій, які належать до сфери її управління, відповідно до статті 6 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" та подає Мінекономрозвитку інформацію щодо:

фінансово-господарської діяльності кожного окремого суб'єкта господарювання державного сектору економіки, який знаходиться у сфері управління обласної державної адміністрації;

стану об'єктів державної власності, в тому числі корпоративних прав держави, які знаходяться у сфері управління обласної державної адміністрації;

виконання стратегічних планів розвитку державних підприємств, державних акціонерних товариств, управління корпоративними правами або контроль за діяльністю яких здійснює обласна державна адміністрація;

36) забезпечує у межах своєї компетенції участь в інвентаризації та обліку об'єктів державної власності;

37) забезпечує нагляд за реалізацією проектів (програм) міжнародної технічної допомоги та визначає координатора проекту;

38) погоджує плани закупівлі товарів робіт і послуг, що придбаваються за кошти міжнародної технічної допомоги;

39) аналізує та подає Мінекономрозвитку підписані координатором проекту (програми) результати поточного та/або заключного моніторингу проектів (програм) міжнародної технічної допомоги;

40) бере участь у розробці стратегічних і програмних документів з питань залучення зовнішньої допомоги ЄС відповідно до пріоритетних напрямів економічного і соціального розвитку України;

41) здійснює моніторинг розвитку економічних та торговельних відносин з ЄС та аналізує вплив наслідків функціонування зони вільної торгівлі з ЄС на економічний розвиток регіону, подає Мінекономрозвитку пропозиції стосовно розбудови торговельно-економічних відносин з ЄС;

42) разом з іншими структурними підрозділами бере участь у реалізації державної зовнішньоекономічної політики в частині інтеграції України у світову економіку та розширення економічного і соціального співробітництва з ЄС, Митним союзом, подає Мінекономрозвитку відповідні пропозиції;
43) бере участь разом з іншими структурними підрозділами в організації участі підприємств та організацій області у виставково-ярмаркових заходах;

44) вносить в установленому порядку пропозиції з питань удосконалення чинного законодавства України;

45) готує самостійно або разом з іншими структурними підрозділами інформаційні та аналітичні матеріали для подання голові обласної державної адміністрації;

46) готує (бере участь у підготовці) проекти угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп у межах своїх повноважень;

47) вносить пропозиції щодо проекту обласного бюджету;

48) забезпечує ефективне і цільове використання відповідних бюджетних коштів;

49) розробляє проекти розпоряджень голови обласної державної адміністрації, у визначених законом випадках - проекти нормативно-правових актів з питань реалізації повноважень Департаменту;

50) бере участь у розробленні проектів розпоряджень голови обласної державної адміністрації, проектів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші структурні підрозділи облдержадміністрації;

51) бере участь у погодженні проектів нормативно-правових актів, розроблених іншими органами виконавчої влади;

52) бере участь у підготовці звітів голови обласної державної адміністрації для їх розгляду на сесії обласної ради;

53) забезпечує здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції;

54) розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян;

55) опрацьовує запити і звернення народних депутатів України та депутатів відповідних місцевих рад;

56) забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої він є;

57) постійно інформує населення про стан здійснення визначених законом повноважень;

58) контролює органи місцевого самоврядування та надає методичну допомогу з питань здійснення наданих їм законом повноважень органів виконавчої влади;

59) здійснює повноваження, делеговані органами місцевого самоврядування;

60) забезпечує у межах своїх повноважень виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки;

61) організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів;

62) забезпечує у межах своїх повноважень захист інформації з обмеженим доступом;

63) бере участь у вирішенні відповідно до законодавства колективних трудових спорів (конфліктів);

64) забезпечує захист персональних даних;

65) здійснює інші передбачені законом повноваження.

 

6. Департамент має право:

 

 одержувати в установленому порядку від інших структурних підрозділів обласної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;

 залучати до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань спеціалістів, фахівців інших структурних підрозділів обласної державної адміністрації, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), представників громадських об’єднань (за згодою);

 вносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи обласної державної адміністрації в сфері цінової та інвестиційної політики, державної політики у сфері торгівлі, державної регіональної політики та з питань розвитку підприємництва;

 користуватись в установленому порядку інформаційними базами органів виконавчої влади, системи зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;

 скликати в установленому порядку наради, семінари та конференції з питань, що належать до його компетенції;

 представляти в установленому порядку інтереси Департаменту в судових органах під час розгляду спірних питань, що належать до його компетенції.

 

 

7. Департамент в установленому законодавством порядку та у межах повноважень взаємодіє з іншими структурними підрозділами та апаратом обласної державної адміністрації, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також з підприємствами, установами та організаціями з метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для належного виконання покладених на нього завдань та здійснення запланованих заходів.

 

8. Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади головою обласної державної адміністрації згідно із законодавством про державну службу за погодженням з Мінекономрозвитку в установленому законодавством порядку.

Директор Департаменту повинен мати повну вищу економічну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра або спеціаліста, стаж роботи за фахом у державній службі на керівних посадах не менше 5 років.

 

9. Директор Департаменту:

 

 здійснює керівництво Департаментом, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці у підрозділі;

 подає на затвердження голові обласної державної адміністрації положення про Департамент, його структуру, затверджує положення про його структурні підрозділи;

 затверджує посадові інструкції працівників Департаменту та розподіляє обов'язки між ними;

 планує роботу Департаменту, вносить пропозиції щодо формування планів роботи обласної державної адміністрації;

 вживає заходів з удосконалення організації та підвищення ефективності роботи Департаменту;

 звітує перед головою обласної державної адміністрації про виконання покладених на Департамент завдань та затверджених планів роботи;

 може за дорученням входити до складу колегії обласної державної адміністрації; Мінекономрозвитку;

 вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях колегії питань, що належать до компетенції Департаменту, та розробляє проекти відповідних рішень;

 може за дорученням брати участь у засіданнях органів місцевого самоврядування;

 представляє інтереси Департаменту у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами обласної державної адміністрації, з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями - за дорученням голови та заступників голови обласної державної адміністрації;

 видає у межах своїх повноважень накази, організовує контроль за їх виконанням;

 подає на затвердження голови обласної державної адміністрації проекти кошторису та штатного розпису Департаменту в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників;

 розпоряджається коштами у межах затвердженого головою обласної державної адміністрації кошторису Департаменту;

 призначає на посаду та звільняє з посади працівників Департаменту.

 здійснює добір кадрів;

 організовує роботу з підвищення рівня професійної компетентності державних службовців Департаменту;

 проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень Департаменту;

 забезпечує дотримання працівниками Департаменту правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;

 забезпечує в межах своїх повноважень збереження в Департаменті інформації з обмеженим доступом;

 здійснює інші повноваження, визначені законом.

 

10. Накази директора Департаменту, що суперечать Конституції та законам України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, можуть бути скасовані головою обласної державної адміністрації.

 

11. Директор Департаменту може мати заступників, які призначаються на посаду та звільняються з посади головою обласної державної адміністрації за поданням директора Департаменту та погодженням з Мінекономрозвитку.

 

12. Для узгодженого вирішення питань, що належать до компетенції Департаменту, в ньому може утворюватися колегія у складі директора Департаменту (голова колегії), заступників начальника Департаменту, а також інших працівників Департаменту.

До складу колегії можуть входити керівники інших структурних підрозділів обласної державної адміністрації.

Склад колегії затверджується головою обласної державної адміністрації за поданням директора Департаменту.

Рішення колегії оформлюються наказами директора Департаменту.

 

13. Граничну чисельність, фонд оплати праці працівників Департаменту визначає голова обласної державної адміністрації у межах відповідних бюджетних призначень.

 

14. Штатний розпис та кошторис Департаменту затверджує голова обласної державної адміністрації за пропозиціями директора Департаменту відповідно до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228.

 

15. Департамент є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки.

 

 

 

Заступник голови - керівник апарату                                              О.С.ОСТАПЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови
облдержадміністрації
«26» грудня 2012 р. № 1928

 

 

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Луганської обласної державної адміністрації

1. Загальна частина

Посада директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Луганської обласної державної адміністрації (далі - Департамент) згідно зі статтею 25 Закону України «Про державну службу» віднесена до ІV категорії посад державних службовців.

Директор Департаменту призначається на посаду та звільняється з посади головою обласної державної адміністрації згідно із законодавством про державну службу за погодженням з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Директор Департаменту безпосередньо підпорядковується голові обласної державної адміністрації є підзвітним і підконтрольним з питань галузевої спрямованості заступнику голови обласної державної адміністрації згідно з розподілом обов’язків, а з інших питань, що стосуються діяльності обласної державної адміністрації, також іншим заступникам.

Директору безпосередньо підпорядковані всі працівники Департаменту.

На посаду директора Департаменту призначається особа, яка має:

вищу економічну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста;

стаж роботи за фахом у державній службі на керівних посадах не менше   3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах економіки не менше 5 років;

післядипломну освіту у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією.

У своїй діяльності директор Департаменту керується:

Конституцією та законами України;

актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України;

наказами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України;

розпорядженнями голови облдержадміністрації та рішеннями обласної ради;

Положенням про Департамент;

 

 

 

іншими нормативно-правовими актами, що пов’язані з функціями Департаменту.

У разі відсутності директора Департаменту його заміщує заступник директора Департаменту.

2. Завдання, обов’язки та повноваження

Завданнями, обов’язками та повноваженнями директора Департаменту є:

виконання покладених на Департамент завдань щодо реалізації державної політики з економічного й соціального розвитку області;

організація стратегічного планування та прогнозування економічного й соціального розвитку області;

участь у розробленні прогнозів економічного й соціального розвитку області на середньостроковий період та програм економічного й соціального розвитку області на короткостроковий період;

участь у реалізації регуляторної політики й державної політики у сфері розвитку економічної конкуренції та обмеження монополізму, політики, спрямованої на розвиток роздрібної та оптової торгівлі, торгівельно-виробничої сфери, громадського харчування й побутового обслуговування населення, цінової політики, державної політики у сфері економічної безпеки та детінізації економіки;

участь у реалізації державної зовнішньоекономічної політики в частині інтеграції України у світову економіку та розширення економічного, соціального співробітництва з ЄС;

здійснення керівництва Департаментом, сприяння створенню належних умов праці у Департаменті;

подання на затвердження голові обласної державної адміністрації положення про Департамент;

затвердження положень про структурні підрозділи Департаменту;

затвердження посадових інструкцій працівників Департаменту, розподіл обов’язків між ними та здійснення контролю за їх роботою;

планування роботи Департаменту, внесення пропозицій щодо формування планів роботи обласної державної адміністрації;

вжиття заходів щодо удосконалення організації та підвищення ефективності роботи Департаменту;

надання звіту голові обласної державної адміністрації про виконання покладених на Департамент завдань та затверджених планів роботи;

участь за дорученням у складі колегій обласної державної адміністрації, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України;

внесення пропозицій щодо розгляду на засіданнях колегії питань, що належать до компетенції Департаменту, та розроблення проектів відповідних рішень;

взяття участі за дорученням у засіданнях органів місцевого самоврядування;

представлення інтересів Департаменту у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами обласної державної адміністрації, міністерствами, іншими   центральними   органами   виконавчої   влади,   органами   місцевого

 

самоврядування, підприємствами, установами та організаціями - за дорученням голови та заступників голови обласної державної адміністрації;

видання у межах своїх повноважень наказів, організація контролю за їх виконанням;

взяття участі у нарадах, що проводяться головою облдержадміністрації та його заступниками, а також у роботі консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів облдержадміністрації (комісій, робочих груп тощо) з питань, що належать до компетенції Департаменту;

подання на затвердження голови обласної державної адміністрації проектів кошторису та штатного розпису Департаменту в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників;

розпорядження коштами у межах затвердженого головою обласної державної адміністрації кошторису Департаменту;

здійснення добору кадрів;

організація роботи з підвищення рівня професійної компетентності державних службовців Департаменту;

проведення особистого прийому громадян з питань, що належать до повноважень Департаменту, вжиття заходів щодо своєчасного розгляду їх пропозицій, заяв, скарг;

забезпечення дотримання працівниками Департаменту правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;

забезпечення в межах своїх повноважень збереження в Департаменті інформації з обмеженим доступом;

забезпечення захисту державної таємниці у напрямах діяльності Департаменту;

забезпечення дотримання працівниками Департаменту законодавства України з питань державної служби та боротьби з корупцією;

забезпечення роботи з ведення діловодства в Департаменті;

створення належних виробничих умов за додержанням працівниками Департаменту правил охорони праці та протипожежного захисту;

здійснення інших повноважень, визначених законом.

 

Директор Департаменту повинен знати:

Конституцію України, закони України, акти законодавства, що стосуються державної служби, діяльності облдержадміністрації, Департаменту;

акти Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інші нормативно-правові акти, що регулюють питання розвитку сфери економічного розвитку і торгівлі;

практику застосування чинного законодавства у сфері економічного розвитку і торгівлі;

основи державного управління, економіки та управління персоналом;

основні принципи роботи на комп’ютері та відповідні програмні засоби;

форми і методи роботи із засобами масової інформації;

правила ділового етикету;

правила етики поведінки державного службовця;

 

 

правила і норми охорони праці та протипожежного захисту;

основи права, політології та ринку праці.

 

3. Права

 

Відповідно до покладених завдань та обов’язків директор Департаменту має право:

одержувати в установленому порядку від місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також від підприємств, установ та організацій інформацію і матеріали, необхідні для виконання покладених на Департамент завдань;

вносити Міністерству економічного розвитку і торгівлі України пропозиції щодо вдосконалення законодавства з питань економічного розвитку і торгівлі;

залучати працівників інших структурних підрозділів обласної держадміністрації, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до компетенції Департаменту;

діяти без довіреності від імені Департаменту, представляти його інтереси в усіх установах, організаціях, підприємствах, органах, в тому числі судових, в межах чинного законодавства укладати договори, давати доручення, відкривати в установах банків, органах Державного казначейства України розрахункові та інші рахунки;

здійснювати в межах повноважень Департаменту перевірки стану дотримання Конституції України, актів законодавства України райдержадміністраціями, виконкомами міських рад міст обласного значення та їх посадовими особами, керівниками підприємств, установ, організацій;

вносити на розгляд голови облдержадміністрації та його заступників пропозиції щодо вдосконалення роботи Департаменту та облдержадміністрації;

організовувати і проводити в установленому порядку конференції, семінари, наради тощо з питань, що належать до компетенції Департаменту.

4. Відповідальність

Директор Департаменту несе персональну відповідальність за:

неналежне виконання своїх посадових обов’язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, порушення норм етики поведінки державного службовця – дисциплінарну - в межах, визначених чинним законодавством про працю та Законом України «Про державну службу»;

правопорушення, скоєні в процесі виконання посадових обов’язків, – в межах, визначених адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України;

завдання матеріальної шкоди – в межах, визначених чинним цивільним законодавством України.

 

 

Оцінка діяльності директора Департаменту забезпечується шляхом атестації та щорічної оцінки виконання ним покладених посадових обов’язків і завдань. Показниками оцінки його роботи є якість і своєчасність виконання посадових завдань та обов’язків, дотримання етики поведінки державного службовця.

5. Взаємовідносини (зв’язки) за посадою

Директор Департаменту у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє із структурними підрозділами обласної державної адміністрації та її апарату, районними державними адміністраціями, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об’єднаннями громадян.

 

 

 

 

Заступник голови - керівник апарату                                              О.С.ОСТАПЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови

облдержадміністрації

«26» грудня 2012 р. № 1928

 

 

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

заступника директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Луганської обласної державної адміністрації

 

1. Загальна частина

 

Посада заступника директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Луганської обласної державної адміністрації (далі – заступник директора Департаменту) згідно із статтею 25 Закону України “Про державну службу” віднесена до ІV категорії посад державних службовців.

Заступник директора Департаменту призначається на посаду та звільняється з посади головою обласної державної адміністрації за поданням директора Департаменту та погодженням з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Заступник директора Департаменту безпосередньо підпорядковується директору Департаменту.

На посаду заступника директора Департаменту призначається особа, яка має:

вищу економічну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста;

стаж роботи за фахом у державній службі на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах економіки не менше 4 років;

післядипломну освіту у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією.

У своїй діяльності заступник директора Департаменту керується:

Конституцією та законами України;

актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України;

наказами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України;

розпорядженнями голови облдержадміністрації, рішеннями обласної ради;

наказами директора Департаменту;

Положенням про Департамент;

іншими нормативно-правовими актами, що пов’язані з функціями Департаменту.

У разі відсутності заступника директора Департаменту його заміщує заступник директора Департаменту – начальник управління соціально-економічного розвитку, а у разі відсутності останнього – заступник директора Департаменту – начальник управління розвитку підприємництва та торгівлі.

 

2. Завдання, обов’язки та повноваження

 

Завданнями, обов’язками та повноваженнями заступника директора Департаменту є:

виконання обов’язків директора Департаменту у разі його відсутності;

координація виконання покладених на Департамент завдань з реалізації державної політики у сфері економічного і соціального розвитку; державної політики у сфері інвестиційної діяльності та державно-приватного партнерства;

аналіз, у межах наданих повноважень, стану та тенденцій розвитку у сфері економічного і соціального розвитку; державної політики у сфері інвестиційної діяльності та державно-приватного партнерства, ходу виконання проектів, програм, що стосуються діяльності Департаменту, вжиття заходів щодо усунення недоліків та закріплення позитивних тенденцій;

організація роботи працівників Департаменту щодо розроблення проектів розпоряджень голови облдержадміністрації, рішень обласної ради, наказів директора Департаменту, обласних програм, планів роботи Департаменту, доповідних записок та інших документів з питань, що належать до компетенції Департаменту;

опрацювання запитів і звернень народних депутатів України та депутатів місцевих рад;

участь за дорученням директора Департаменту в межах своєї компетенції у заходах (нарадах, зборах, засіданнях тощо), що проводяться облдержадміністрацією, Департаментом, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємствами, установами і організаціями;

аналіз результатів роботи Департаменту, підготовка на розгляд директора Департаменту відповідних грунтовних висновків і пропозицій;

представлення інтересів Департаменту за дорученням керівництва облдержадміністрації та директора Департаменту у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами обласної державної адміністрації, міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями у межах наданих йому повноважень;

підготовка пропозицій стосовно вдосконалення нормативно-правової бази з питань, що належать до компетенції Департаменту, внесення їх в установленому порядку на розгляд директора Департаменту;

організація роботи з розгляду працівниками Департаменту звернень громадян, підприємств, установ та організацій, органів місцевого самоврядування та прийняття за ними відповідних рішень згідно з чинним законодавством і наданими йому повноваженнями;

подання пропозицій директору Департаменту про призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників Департаменту, застосування до них заохочень і дисциплінарних стягнень, заходів дисциплінарного впливу;

організація роботи з проведення конкурсів на заміщення вакантних посад в Департаменті;

вжиття за дорученням директора Департаменту необхідних заходів щодо підвищення кваліфікації працівників Департаменту;

здійснення в межах повноважень особистого прийому громадян та вжиття заходів щодо вчасного розгляду їх звернень;

забезпечення виконання інших завдань, покладених на Департамент.

 

Заступник директора Департаменту повинен знати:

Конституцію України, закони України, акти законодавства, що стосуються державної служби, діяльності облдержадміністрації, Департаменту;

акти Президента України, постанови Верховної Ради України, постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України, інші нормативно-правові акти з питань реалізації єдиної державної політики економічного й соціального розвитку України;

практику застосування чинного законодавства у сфері економічного розвитку і торгівлі;

основи законодавства про працю;

основи державного управління, економіки та управління персоналом;

основи права, політології та ринку праці;

форми та методи роботи із засобами масової інформації;

правила і норми охорони праці та протипожежного захисту;

правила етики поведінки державного службовця;

основні принципи роботи на комп’ютері та відповідні програмні засоби.

 

3. Права

 

Відповідно до покладених завдань, обов’язків і повноважень заступник директора Департаменту має право:

готувати у встановленому порядку проекти запитів та отримувати від державних органів влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій різних форм власності, політичних партій, громадських та релігійних організацій необхідні статистичні й оперативні дані, звіти з питань, що стосуються діяльності Департаменту та належать до його компетенції;

вносити на розгляд директора Департаменту пропозиції щодо вдосконалення роботи Департаменту та облдержадміністрації;

залучати фахівців інших структурних підрозділів облдержадміністрації, підконтрольних підприємств та організацій за згодою їх керівників для розгляду питань, що належать до компетенції Департаменту;

забезпечувати у межах наданих повноважень ділове листування з органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до його компетенції;

скликати наради з питань, що належать до його компетенції.

4. Відповідальність

 

Заступник директора Департаменту несе персональну відповідальність за:

неналежне виконання своїх посадових обов`язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, порушення норм етики поведінки державного службовця – дисциплінарну - в межах, визначених чинним законодавством про працю та Законом України «Про державну службу»;

правопорушення, скоєні в процесі виконання посадових обов’язків, - в межах, визначених адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України;

завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним цивільним законодавством України.

Діяльність заступника директора Департаменту забезпечується шляхом атестації та щорічної оцінки виконання ним покладених посадових обов’язків і завдань. Показниками оцінки його роботи є якість і своєчасність виконання посадових завдань та обов’язків, дотримання етики поведінки державного службовця.

 

5. Взаємовідносини (зв’язки) за посадою

 

Заступник директора Департаменту у процесі виконання покладених на нього функцій взаємодіє із структурними підрозділами обласної державної адміністрації та її апарату, районними державними адміністраціями, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об’єднаннями громадян в межах функціональних обов’язків з питань, що стосуються діяльності Департаменту.

 

 

 

 

Заступник голови – керівник апарату                                             О.С.ОСТАПЕНКО

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови

облдержадміністрації

«___»__________2012 р. № ____

 

 

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

заступника директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Луганської обласної державної адміністрації – начальника управління розвитку підприємництва та торгівлі

 

1. Загальна частина

 

Посада заступника директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Луганської обласної державної адміністрації – начальника управління розвитку підприємництва та торгівлі (далі – заступник директора Департаменту) згідно із статтею 25 Закону України “Про державну службу” віднесена до ІV категорії посад державних службовців.

Заступник директора Департаменту призначається на посаду та звільняється з посади головою обласної державної адміністрації за поданням директора Департаменту та погодженням з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Заступник директора Департаменту безпосередньо підпорядковується директору Департаменту.

На посаду заступника директора Департаменту призначається особа, яка має:

вищу економічну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста;

стаж роботи за фахом у державній службі на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах економіки не менше 4 років;

післядипломну освіту у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією.

Підзвітним і підконтрольним заступнику директора Департаменту є управління розвитку підприємництва та торгівлі Департаменту (далі – управління), до складу якого входять відділи:

сприяння розвитку та підтримки підприємництва;

цінової політики та розвитку торгівлі.

У своїй діяльності заступник директора Департаменту керується:

Конституцією та законами України;

актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України;

наказами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України;

наказами директора Департаменту;

розпорядженнями голови облдержадміністрації, рішеннями обласної ради;

Положенням про Департамент;

іншими нормативно-правовими актами, що пов’язані з функціями Департаменту.

У разі відсутності заступника директора Департаменту його заміщує заступник директора Департаменту – начальник управління соціально-економічного розвитку.

 

2. Завдання, обов’язки та повноваження

 

Завданнями, обов’язками та повноваженнями заступника директора Департаменту є:

здійснення керівництва діяльністю управління, до складу якого входять відділи: сприяння розвитку та підтримки підприємництва; цінової політики та розвитку торгівлі;

виконання покладених на Департамент завдань з реалізації державної політики у сфері: економічного і соціального розвитку; державної цінової політики; державної політики з питань розвитку підприємництва, державної регуляторної політики, дозвільної системи; державної політики у сфері торгівлі та побутових послуг;

контроль за дотриманням підприємствами, установами та організаціями правил, норм, стандартів у межах визначених повноважень, в тому числі за додержанням порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів;

підготовка пропозицій щодо погодження цін (тарифів) у випадках, передбачених законодавством;

участь у розробленні пропозицій стосовно розвитку споживчого ринку, ринку послуг та формування їх інфраструктури, поліпшення організації та якості обслуговування населення підприємствами торгівлі, громадського харчування і побуту; сприяння розвитку фірмової торгівельної мережі та мережі підприємств побуту;

участь у формуванні та реалізації державної аграрної політики, розроблення пропозицій щодо забезпечення продовольчої безпеки України;

сприяння розвитку на території області конкуренції, підвищенню ефективності функціонування об’єктів ринкової інфраструктури;

здійснення в межах компетенції Департаменту контролю за організацією та якістю обслуговування населення підприємствами роздрібної, оптової торгівлі, громадського харчування;

участь у виконанні заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації, планування, організація мобілізаційної підготовки економіки області;

забезпечення реалізації державної політики в напрямку підтримки та розвитку підприємництва;

розробка разом з громадськими організаціями підприємців регіональних програм підтримки підприємництва, виконання плану заходів Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва на наступний рік;

забезпечення реалізації заходів державної регуляторної політики, надання методичної допомоги структурним підрозділам облдержадміністрації щодо реалізації державної регуляторної політики;

забезпечення упорядкування державних, у тому числі адміністративних послуг, що надаються структурними підрозділами облдержадміністрації;

внесення пропозицій, підготовка інформаційних та аналітичних матеріалів голові обласної державної адміністрації з питань економічного і соціального розвитку; державної цінової політики; державної політики з питань розвитку підприємництва, державної регуляторної політики, дозвільної системи; державної політики у сфері торгівлі та побутових послуг;

подання пропозицій директору Департаменту про призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників управління, застосування до них заохочень і дисциплінарних стягнень, заходів дисциплінарного впливу;

вжиття за дорученням директора Департаменту необхідних заходів щодо підвищення кваліфікації працівників управління;

організація роботи з розгляду працівниками Департаменту, управління звернень громадян, підприємств, установ та організацій, органів місцевого самоврядування та прийняття за ними відповідних рішень згідно з чинним законодавством і наданими йому повноваженнями;

організація роботи працівників Департаменту, управління щодо розроблення проектів розпоряджень голови облдержадміністрації, рішень обласної ради, наказів директора Департаменту, обласних програм, планів роботи Департаменту, доповідних записок та інших документів з питань, що належать до компетенції Департаменту;

аналіз результатів роботи управління, підготовка на розгляд директора Департаменту відповідних грунтовних висновків і пропозицій;

участь за дорученням директора Департаменту та в межах своєї компетенції у заходах (нарадах, зборах, засіданнях тощо), що проводяться облдержадміністрацією, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємствами, установами і організаціями;

забезпечення здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції в управлінні;

забезпечення у межах своїх повноважень захисту інформації з обмеженим доступом в управлінні;

забезпечення захисту персональних даних в управлінні;

здійснення особистого прийому громадян з питань, що стосуються його посадових обов’язків, та вжиття заходів щодо вчасного розгляду їх звернень;

забезпечення виконання інших завдань, покладених на управління, Департамент.

 

Заступник директора Департаменту повинен знати:

Конституцію України, закони України, акти законодавства, що стосуються державної служби, діяльності облдержадміністрації, Департаменту;

акти Президента України, постанови Верховної Ради України, постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України, інші нормативно-правові акти з питань реалізації єдиної державної політики економічного й соціального розвитку України;

практику застосування чинного законодавства у сфері економічного розвитку і торгівлі;

основи законодавства про працю;

основи державного управління, економіки та управління персоналом;

основи права, політології та ринку праці;

форми та методи роботи із засобами масової інформації;

правила та норми охорони праці та протипожежного захисту;

правила етики поведінки державного службовця;

основні принципи роботи на комп’ютері та відповідні програмні засоби.

 

3. Права

 

Відповідно до покладених завдань, обов’язків і повноважень заступник директора Департаменту має право:

за дорученням голови та заступників голови обласної державної адміністрації, директора Департаменту представляти обласну державну адміністрацію, Департамент в інших управлінських структурах з питань, що належать до його компетенції;

готувати у встановленому порядку проекти запитів та отримувати від державних органів влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій різних форм власності, політичних партій, громадських та релігійних організацій необхідні статистичні та оперативні дані, звіти з питань, що стосуються діяльності Департаменту, управління та належать до його компетенції;

вносити на розгляд директора Департаменту пропозиції щодо вдосконалення роботи Департаменту, управління;

залучати фахівців інших структурних підрозділів облдержадміністрації, підконтрольних підприємств та організацій за згодою їх керівників для розгляду питань, що належать до компетенції управління;

забезпечувати у межах наданих повноважень ділове листування з органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до його компетенції;

скликати наради з питань, що належать до його компетенції.

 

 

 

 

 

4. Відповідальність

 

Заступник директора Департаменту несе персональну відповідальність за:

неналежне виконання своїх посадових обов`язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, порушення норм етики поведінки державного службовця – дисциплінарну - в межах, визначених чинним законодавством про працю та Законом України «Про державну службу»;

правопорушення, скоєні в процесі виконання посадових обов’язків, - в межах, визначених адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України;

завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним цивільним законодавством України.

Діяльність заступника директора Департаменту забезпечується шляхом атестації та щорічної оцінки виконання ним покладених посадових обов’язків і завдань. Показниками оцінки його роботи є якість і своєчасність виконання посадових завдань та обов’язків, дотримання етики поведінки державного службовця.

 

5. Взаємовідносини (зв’язки) за посадою

 

Заступник директора Департаменту у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє із структурними підрозділами обласної державної адміністрації та її апарату, районними державними адміністраціями, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об’єднаннями громадян в межах функціональних обов’язків з питань, що стосуються діяльності Департаменту.

 

 

 

Заступник голови – керівник апарату                                           О.С.ОСТАПЕНКО

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови

облдержадміністрації

«26» грудня 2012 р. № 1928

 

 

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

заступника директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Луганської обласної державної адміністрації – начальника управління розвитку підприємництва та торгівлі

 

1. Загальна частина

 

Посада заступника директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Луганської обласної державної адміністрації – начальника управління розвитку підприємництва та торгівлі (далі – заступник директора Департаменту) згідно із статтею 25 Закону України “Про державну службу” віднесена до ІV категорії посад державних службовців.

Заступник директора Департаменту призначається на посаду та звільняється з посади головою обласної державної адміністрації за поданням директора Департаменту та погодженням з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Заступник директора Департаменту безпосередньо підпорядковується директору Департаменту.

На посаду заступника директора Департаменту призначається особа, яка має:

вищу економічну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста;

стаж роботи за фахом у державній службі на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах економіки не менше 4 років;

післядипломну освіту у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією.

Підзвітним і підконтрольним заступнику директора Департаменту є управління розвитку підприємництва та торгівлі Департаменту (далі – управління), до складу якого входять відділи:

сприяння розвитку та підтримки підприємництва;

цінової політики та розвитку торгівлі.

У своїй діяльності заступник директора Департаменту керується:

Конституцією та законами України;

актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України;

наказами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України;

наказами директора Департаменту;

розпорядженнями голови облдержадміністрації, рішеннями обласної ради;

Положенням про Департамент;

іншими нормативно-правовими актами, що пов’язані з функціями Департаменту.

У разі відсутності заступника директора Департаменту його заміщує заступник директора Департаменту – начальник управління соціально-економічного розвитку.

 

2. Завдання, обов’язки та повноваження

 

Завданнями, обов’язками та повноваженнями заступника директора Департаменту є:

здійснення керівництва діяльністю управління, до складу якого входять відділи: сприяння розвитку та підтримки підприємництва; цінової політики та розвитку торгівлі;

виконання покладених на Департамент завдань з реалізації державної політики у сфері: економічного і соціального розвитку; державної цінової політики; державної політики з питань розвитку підприємництва, державної регуляторної політики, дозвільної системи; державної політики у сфері торгівлі та побутових послуг;

контроль за дотриманням підприємствами, установами та організаціями правил, норм, стандартів у межах визначених повноважень, в тому числі за додержанням порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів;

підготовка пропозицій щодо погодження цін (тарифів) у випадках, передбачених законодавством;

участь у розробленні пропозицій стосовно розвитку споживчого ринку, ринку послуг та формування їх інфраструктури, поліпшення організації та якості обслуговування населення підприємствами торгівлі, громадського харчування і побуту; сприяння розвитку фірмової торгівельної мережі та мережі підприємств побуту;

участь у формуванні та реалізації державної аграрної політики, розроблення пропозицій щодо забезпечення продовольчої безпеки України;

сприяння розвитку на території області конкуренції, підвищенню ефективності функціонування об’єктів ринкової інфраструктури;

здійснення в межах компетенції Департаменту контролю за організацією та якістю обслуговування населення підприємствами роздрібної, оптової торгівлі, громадського харчування;

участь у виконанні заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації, планування, організація мобілізаційної підготовки економіки області;

забезпечення реалізації державної політики в напрямку підтримки та розвитку підприємництва;

розробка разом з громадськими організаціями підприємців регіональних програм підтримки підприємництва, виконання плану заходів Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва на наступний рік;

забезпечення реалізації заходів державної регуляторної політики, надання методичної допомоги структурним підрозділам облдержадміністрації щодо реалізації державної регуляторної політики;

забезпечення упорядкування державних, у тому числі адміністративних послуг, що надаються структурними підрозділами облдержадміністрації;

внесення пропозицій, підготовка інформаційних та аналітичних матеріалів голові обласної державної адміністрації з питань економічного і соціального розвитку; державної цінової політики; державної політики з питань розвитку підприємництва, державної регуляторної політики, дозвільної системи; державної політики у сфері торгівлі та побутових послуг;

подання пропозицій директору Департаменту про призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників управління, застосування до них заохочень і дисциплінарних стягнень, заходів дисциплінарного впливу;

вжиття за дорученням директора Департаменту необхідних заходів щодо підвищення кваліфікації працівників управління;

організація роботи з розгляду працівниками Департаменту, управління звернень громадян, підприємств, установ та організацій, органів місцевого самоврядування та прийняття за ними відповідних рішень згідно з чинним законодавством і наданими йому повноваженнями;

організація роботи працівників Департаменту, управління щодо розроблення проектів розпоряджень голови облдержадміністрації, рішень обласної ради, наказів директора Департаменту, обласних програм, планів роботи Департаменту, доповідних записок та інших документів з питань, що належать до компетенції Департаменту;

аналіз результатів роботи управління, підготовка на розгляд директора Департаменту відповідних грунтовних висновків і пропозицій;

участь за дорученням директора Департаменту та в межах своєї компетенції у заходах (нарадах, зборах, засіданнях тощо), що проводяться облдержадміністрацією, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємствами, установами і організаціями;

забезпечення здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції в управлінні;

забезпечення у межах своїх повноважень захисту інформації з обмеженим доступом в управлінні;

забезпечення захисту персональних даних в управлінні;

здійснення особистого прийому громадян з питань, що стосуються його посадових обов’язків, та вжиття заходів щодо вчасного розгляду їх звернень;

забезпечення виконання інших завдань, покладених на управління, Департамент.

 

Заступник директора Департаменту повинен знати:

Конституцію України, закони України, акти законодавства, що стосуються державної служби, діяльності облдержадміністрації, Департаменту;

акти Президента України, постанови Верховної Ради України, постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України, інші нормативно-правові акти з питань реалізації єдиної державної політики економічного й соціального розвитку України;

практику застосування чинного законодавства у сфері економічного розвитку і торгівлі;

основи законодавства про працю;

основи державного управління, економіки та управління персоналом;

основи права, політології та ринку праці;

форми та методи роботи із засобами масової інформації;

правила та норми охорони праці та протипожежного захисту;

правила етики поведінки державного службовця;

основні принципи роботи на комп’ютері та відповідні програмні засоби.

 

3. Права

 

Відповідно до покладених завдань, обов’язків і повноважень заступник директора Департаменту має право:

за дорученням голови та заступників голови обласної державної адміністрації, директора Департаменту представляти обласну державну адміністрацію, Департамент в інших управлінських структурах з питань, що належать до його компетенції;

готувати у встановленому порядку проекти запитів та отримувати від державних органів влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій різних форм власності, політичних партій, громадських та релігійних організацій необхідні статистичні та оперативні дані, звіти з питань, що стосуються діяльності Департаменту, управління та належать до його компетенції;

вносити на розгляд директора Департаменту пропозиції щодо вдосконалення роботи Департаменту, управління;

залучати фахівців інших структурних підрозділів облдержадміністрації, підконтрольних підприємств та організацій за згодою їх керівників для розгляду питань, що належать до компетенції управління;

забезпечувати у межах наданих повноважень ділове листування з органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до його компетенції;

скликати наради з питань, що належать до його компетенції.

 

 

 

 

 

4. Відповідальність

 

Заступник директора Департаменту несе персональну відповідальність за:

неналежне виконання своїх посадових обов`язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, порушення норм етики поведінки державного службовця – дисциплінарну - в межах, визначених чинним законодавством про працю та Законом України «Про державну службу»;

правопорушення, скоєні в процесі виконання посадових обов’язків, - в межах, визначених адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України;

завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним цивільним законодавством України.

Діяльність заступника директора Департаменту забезпечується шляхом атестації та щорічної оцінки виконання ним покладених посадових обов’язків і завдань. Показниками оцінки його роботи є якість і своєчасність виконання посадових завдань та обов’язків, дотримання етики поведінки державного службовця.

 

5. Взаємовідносини (зв’язки) за посадою

 

Заступник директора Департаменту у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє із структурними підрозділами обласної державної адміністрації та її апарату, районними державними адміністраціями, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об’єднаннями громадян в межах функціональних обов’язків з питань, що стосуються діяльності Департаменту.

 

 

 

Заступник голови – керівник апарату                                           О.С.ОСТАПЕНКО