Прес-центр5 грудня 2019, 14:12

«16 днів проти насильства щодо жінок та дівчат»: жителі області мають змогу стати учасниками соціальної вистави

10 грудня у міському Палаці культури Сєвєродонецька усі бажаючі зможуть взяти участь в інтерактивному соціальному проєкті, який відбудеться у рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства щодо жінок та дівчат».

Також цей проєкт буде презентований у Запорізькій та Донецькій областях.

Він ініційований ООН Жінки в Україні у рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру з метою поглибити розуміння того, наскільки широким є поняття насильства. Зокрема, однією із найбільш гострих проблем ґендернообумовленого насильства є те, що воно часто залишається невидимим – як для сторонніх осіб, так і для людей, які це насильство переживають.

Тож, аби наглядно довести, що насильство, окрім фізичного, буває також психологічним, економічним чи сексуальним, усіх бажаючих запрошують переглянути виставу «Гупьошка» від народного театру «Театроманія» з міста Маріуполь. Це гостросюжетна соціальна драма режисера Антона Тельбізова за п’єсою Василя Сігарєва, головна героїня якої перебуває у драматичних відносинах з чоловіком-абьюзером.

Головна особливість вистави у її інтерактивності. На глядачів чекає не просто споглядання за історією насильства, контролю та зневіри. Під час інтерактивної інсталяції буде розкрите близько 50 ознак насильства – як очевидних, так і прихованих.

Згодом усі ці ознаки глядачі зможуть відшукати і в діях героїв вистави. Такий інтерактивний формат має на меті показати підкреслити важливість того, щоб вчасно розпізнати насильство, не замовчувати та не терпіти його, і звертатись по допомогу до близьких людей, соціальних служб та правоохоронних органів.

Соціальна вистава «Гупьошка» змусить по-новому подивитись на те, що раніше було прийнято виправдовувати та замовчувати.

Вхід вільний. Час 17:00-19:00.

Заходи відбудуться в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).