Прес-центр7 квітня 2022, 09:04

300 буханок хліба щодня, продукти та ковдри для людей у бомбосховищах, - Ольга Кудаєва розповіла про роботу луганського Червоного Хреста

«Червоний Хрест України почав працювати у надзвичайних умовах з «першої секунди» війни. Наші волонтери надають медичну, соціальну, гуманітарну, психологічну допомогу людям, які у бомбосховищах переховуються від руського миру», - розповіла голова Луганської ОО Товариства Червоного Хреста України Ольга Кудаєва.

За її словами, Товариства Червоного Хреста України є на сьогодні найбільшою громадською організацією, яка надає гуманітарну допомогу для цивільного населення.

Так, Луганська обласна організація товариства Червоного Хреста спільно з МКЧХ передали до пекарні у Сєвєродонецьку 5200 кг борошна. Щодня з нього випікають та роздають містянам 250-300 булок хліба. Крім того, понад 2800 булок хліба кожен тиждень роздаються жителям Лисичанська.

Із запасів надзвичайних ситуацій Національного Комітету ТЧХ України, для людей, що тривалий час перебували у підвалах та бомбосховищах, було передано: 995 ковдр, 600 комплектів постільної білизни, 620 наборів засобів гігієни. Допомога також надавалась продуктами харчування.

Під особливою опікою перебували діти-сироти, які знаходились в укритті Сєвєродонецького ВПУ, а також вихованці трьох дитячих будинків сімейного типу. Крім того, адресну допомогу отримали 600 сімей, з них 16 багатодітні родини.

За фінансової підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста закуплено продуктів на суму майже 435,2 тис. гривень, було сформовано майже 5000 харчових наборів для сєвєродончан та лисичан. Їх, у першу чергу, отримали представники соціально вразливих категорій: одинокі люди похилого віку, інваліди, багатодітні сім’ї, самотні мами та інші.

Вже більше місяця активно працюють волонтери загону швидкого реагування обласної організації ТЧХ. Вони цілодобово перебувають із людьми у підвалах та надають першу психологічну допомогу, а інколи й медичну допомогу.

Разом із церквою ЦХБ «Благо» організоване годування людей в укриттях міста Лисичанська. Гаряче харчування щоденно отримують 150 людей, серед яких 44 – діти.

Організовано підвіз питної води для жителів мікрорайону заводу ГТВ (гумовотехнічних виробів).

Ще 800 жителів Лисичанська отримали гігієнічні набори від Люксембурзького Червоного Хреста: дитячі та дорослі памперси, вологі серветки, підкладкові серветки, антисептики і миючі засоби. Допомогу отримали більш 800 сімей міста Лисичанськ.

Крім того, працює банк одягу у молодіжному Волонтерському центрі Червоного Хреста міста Лисичанська для людей, які втратили житло у результаті обстрілів.

«Робота щодо підтримки людей не зупиняється ані на хвилину. Ми працюємо для людей, які опинились в складних життєвих обставинах», - наголосила Ольга Кудаєва.