Прес-центр24 вересня 2021, 16:09

98% госпіталізованих із COVID-19 в Україні — невакциновані: В облдержадміністрації розповіли про правила карантину в умовах «жовтої» зони

Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Юрій Стогнієв дав коментар представникам місцевим ЗМІ щодо карантинних обмежень «жовтої» зони.

У межах жовтого рівня заборонено:проведення масових заходів за участю більш як однієї особи на 4 кв. м площі будівлі або території, заповнювати понад 50% місць кінозалів та залів інших закладів культури, заповнювати спортзали і фітнес-центрів не більше ніж 1 особа на 10 кв. м.

Заклади освіти працюватимуть за такими умовами: дитячі садки та 1-4 класи шкіл працюватимуть стаціонарно, 5-12 класи шкіл та інших закладів освіти вимагатимуть особливих умов. Для роботи у звичному режимі понад 80% персоналу закладу освіти мають бути щепленими хоча б однією дозою вакцини проти COVID-19.

Водночас вимоги до жовтого рівня є пом’якшеними для вакцинованих. Обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися якщо всі учасники (відвідувачі) та усі організатори масових заходів, працівники кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення від COVID-19. 

Для роботи на жовтому рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасово довідку 063-О, видану сімейним лікарем.

Також тимчасово для безперешкодного відвідування закладів чи заходів дозволено мати негативний результат ПЛР-тестування чи експрес-тестування на антиген. Такий результат дійсний 72 години.

Проте якщо в заклад або на захід потрапляє невакцинований відвідувач, включаються правила та обмеження жовтого рівня.

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником бізнесу.