Прес-центр22 травня 2023, 18:05

Артем Лисогор зустрівся з місією міжнародної організації «Лікарі без кордонів»

Сьогодні начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор зустрівся з представниками міжнародної організації MSF «Лікарі без кордонів».

«Ми зацікавлені у підтримці нашої діяльності з боку міжнародних організацій, оскільки головна наша мета – це вирішення першочергових потреб населення після деокупації території Луганщини, – зауважив Артем Лисогор. – Одними з перших після контрнаступу та стабілізації стануть санітарні питання та соціальний захист. Наприклад, в ході бойових дій в області зруйновано понад 100 об’єктів охорони здоров’я, їхнє обладнання або знищено або розграбовано ворогом. Разом з тим, усі наші обласні медичні заклади розгорнуті на надають допомогу фронту».

Також Артем Лисогор повідомив, що на базі обласної військової адміністрації найближчим часом буде завершено створення координаційного штабу для забезпечення комунікації та взаємодії між усіма суб’єктами, які включені у процес відновлення життєдіяльності на Луганщині.

Як то: бізнес, правоохоронні органи, місцеві органи влади, міжнародні благодійні та волонтерські організації. Робота такого центру дозволить більш раціонально та ефективно використовувати допомогу, яка надається області зараз.

У свою чергу, головний координатор з надзвичайних ситуацій «Лікарі без кордонів» в Україні Крістофер Стоукс розповів про досвід роботи організації на Донбасі до літа 2022 року, зокрема про створення організацією активної системи карет швидкої допомоги для транспортування поранених з лікарень Сєвєродонецька та Лисичанська у безпечніші місця.

Головний координатор також додав, що вже сьогодні «Лікарі без кордонів» працюють у районах на сході та півдні, які
регулярно піддаються обстрілам, а також на деокупованих територіях Харківської та Херсонської областей, тому організація має відповідний досвід роботи в подібних умовах.

Сторони домовились закріпити наміри співпраці меморандумом, у якому серед іншого зазначити: проведення тренінгів з надання психологічної та первинної медичної допомоги, як для ВПО, так і для фахівців професій, що братимуть участь у налагодженні життєдіяльності на звільнених територіях, подальшу підтримку роботи мережі карет швидкої допомоги, надання медичних послуг населенню Луганщини та забезпечення його першочерговими ліками.

Слід зазначити, що за період воєнного стану у Луганський області комунальне неприбуткове підприємство «Луганський регіональний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» отримав від благодійної організації «Лікарі без кордонів» допомогу у вигляді наборів медикаментів, до яких увійшли лікарські засоби таких груп: антитромботичні, гіпотензивні, серцеві глікозиди, антигістамінні препарати, антибіотики, гормони, засоби що впливають на травну систему та метаболізм, нестероїдні протизапальні засоби. Також надані перев’язувальні матеріали, антисептичні засоби, засоби індивідуального захисту.