Прес-центр28 липня 2022, 13:07

Більше половини інфраструктури підготовлено до опалювального сезону

27 липня Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов провів четверте засідання Штабу з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2022-2023 років.

«Ми добре усвідомлюємо, що через 2,5 місяці ми розпочинатимемо в Україні опалювальний період, який буде непростим, однак ми з вами зобов’язані впоратися з цим. Правила гри на цей опалювальний сезон усім зрозумілі. Вони затверджені. Є чітке, стабільне розуміння того, як ми його проходитимо», — заявив Олексій Чернишов.

Міністр поінформував учасників Штабу, що 19 липня Уряд затвердив Положення про покладання спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії. Він наголосив, що це дозволить забезпечити  цінову стабільність у сфері теплопостачання під час опалювального сезону 2022-2023 рр.

«Станом на 27 липня внаслідок збройної агресії росії на території України уражені 352 об’єкти критичної інфраструктури у сфері теплопостачання, а саме: 343 котельні (331 пошкоджена і 12 зруйновані) та 8 ТЕЦ (4 зруйновані і 4 пошкоджені) та пошкоджено 1 ТЕС. Також наразі відновлено 31 % від загальної кількості уражених обʼєктів», — зазначила заступниця Міністра Наталія Хоцянівська. 

Від очільників ОВА деокупованих Чернігівської, Полтавської та Сумської областей на Штабі заслухали інформацію про стан, статус, і майбутнє відновлення зруйнованих об’єктів. Очільники Запорізької, Харківської та Миколаївської ОВА доповіли про стан підготовки водопровідно-каналізаційного господарства до опалювального сезону.

Олексій Чернишов напередодні скликання штабу також продовжив низку зустрічей із місцевою владою на тему підготовки до ОЗП. Раніше він провів зустрічі з місцевою владою Хмельницької, Волинської, Дніпропетровської, Запорізької, Донецької, Житомирської та Тернопільської областей. У середу, 27 липня, він поспілкувався з представниками Івано-Франківської та Кіровоградської областей. 

Ключовими темами цих зустрічей були технічна готовність комунальної інфраструктури регіонів, цінова стабільність, накопичення, наявність та доступність палива, у тому числі альтернативного — де це можливо.

«Ми будемо підтримувати громади у будь-якій ситуації. Це наша відповідальна позиція. Ми маємо разом забезпечити стале проходження опалювального сезону. Уряд допомагає громадам переходити на альтернативне паливо та забезпечувати швидку та якісну підготовку до холодів», — заявив Міністр під час зустрічей.

«Я кажу щиро і відверто. У мене немає секретів, я нічого не приховую. Енергія — це зброя. Наявність цієї зброї у нас підвищує нашу спроможність. Тому ретельна підготовка до опалювального сезону — це частина оборони держави», — резюмував Олексій Чернишов.