Прес-центр12 червня 2018, 16:06

«Бути народом»: на Луганщині видали другий том творів Івана Низового

У Луганській області видано другий том зібрання творів Івана Низового «Визбирувать розкидане каміння». Видання, профінансоване за рахунок коштів обласного бюджету, вийшло накладом у тисячу примірників, які будуть передані до бібліотек Луганщини.

«До мене звернулася донька письменника Леся Низова з проханням долучитися до акції видання творів Івана Низового, присвяченої 75-річчю від Дня його народження. Ця книга є нашою даниною світлій пам’яті видатного письменника, справжнього патріота України, частина життєвого і творчого шляху якого пролягла на Луганщині», – прокоментував подію голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.

Книга є частиною п’ятитомника «Бути народом», перший том був виданий у Львівській області. Наступні томи друкуватимуться в інших областях, пов’язаних з життям видатного письменника, справжнього патріота України.

Низовий Іван Данилович (3 січня 1942 року – 30 вересня 2011 року) – український письменник, журналіст, громадський діяч. Народився на Сумщині, та його життя тісно пов’язане з Донбасом та Луганщиною. Так, на початку життя за комсомольською путівкою він брав участь у  будівництві шахт Донбасу. Отримавши журналістську освіту у Львівському університеті, дописував у місцеві, а потім у республіканські видання.

У травні 1966 року Іван Низовий переїхав на Луганщину, куди його було запрошено для роботи в новоайдарській районній газеті. Понад десять років працював в обласних і районних газетах, зокрема в газетах «Молодогвардієць» і «Прапор Перемоги», був старшим редактором обласної студії телебачення, консультантом спілчанської організації, керував обласним літературним об'єднанням.

1988 року в обласній газеті «Молодогвардієць» було опубліковано статтю Івана Низового «Бути – народом», яка стала рушійним складником національного відродження на Луганщині та яскравим прикладом патріотизму.

Протягом п’ятдесяти років творчого шляху Івана Низового у світ вийшло понад сто видань.

Книги Івана Низового виходили у різних містах України. Його твори перекладалися болгарською, польською, англійською, чеською, словацькою, татарською, чуваською, російською мовами.

Похований у Луганську на цвинтарі Заріччя.