Прес-центр18 грудня 2018, 14:12

Цьогоріч в області мають реалізувати понад 37 тисяч новорічних ялинок, – брифінг

Про це сьогодні, 18 грудня, на брифінгу для ЗМІ в облдержадміністрації заявив виконуючий обв’язки начальника, заступник начальника Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Латинін.

Розповідаючи про проведення в області передсвяткової ялинкової кампанії, він зауважив, що наразі на підконтрольній українській владі території Луганщини діють 8 лісогосподарських підприємств. Вони реалізують новорічні ялинки, які заготовлюють на спеціальних ялинкових плантаціях та при проведенні рубок догляду.

У передноворічний період охорону хвойних насаджень від незаконних рубок значно підсилено.

Створено 46 мобільних груп, до складу яких входять 162 працівники, а також 17 співробітників Національної поліції та представники територіального підрозділу Державної екологічної інспекції.

Згідно з чинним законодавством за незаконну рубку передбачено штраф від 85 до 170 гривень. Крім того, порушник зобов’язаних сплатити вартість кожного дерева, тобто 453 гривні.

В області планується реалізувати понад 37 тисяч новорічних ялинок за середньою вартістю 90 гривень. На сьогодні жителями області вже придбано майже 10 тисяч ялинок.

Він наголосив, що дозволена реалізація тільки маркованих ялинок – пластиковими бирками чи самоклеючими етикетками з відповідними номерами.

Олексій Латинін зазначив, що законодавством дозволено вирощування ялинок у приватних та фермерських господарствах. Вони їх можуть реалізовувати без бирок, але повинні мати відповідну документацію від органів місцевого самоврядування.