Прес-центр17 грудня 2021, 09:12

Цьогоріч в області реалізують 30 проєктів за кошти Надзвичайної кредитної програми для відновлення України

У рамках цієї програми, яка впроваджується за підтримки Європейського інвестиційного банку, у 2021 році на Луганщині реалізовувалось 30 проєктів – на кінець року очікується використання порядку 77 млн гривень.

Завершено роботи по дев’ятьох проєктах загальною кошторисною вартістю 43,1 млн гривень.

На проведення будівельних робіт у 2021 році в закладах освіти використано 61,1 млн гривень, охорони здоров’я – 2,5 млн гривень, фізкультури та спорту – 6,3 млн гривень, приміщення гуртожитків – 6,3 млн гривень, будівництво пелетних котелень – 0,086 млн гривень, інше – 1,2 млн гривень.

В цілому за підсумками впровадження програми у 2018-2021 роках освоєно коштів субвенції більше 51 % від загальної суми проєктів. Завершено роботи по 17 проєктах загальною вартістю 62,6 млн гривень.

У поточному році завершені роботи з термомодернізації у дошкільному навчальному закладі «Ластівка» смт Мілове.

Завершується реалізація проєкту з капітального ремонту будівлі поліклініки у смт Мілове, яка була побудована у 1905 році. Тож, 15 тисяч мешканців селища матимуть можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу у оновлених приміщеннях.

Ці два проєкти стали фіналістами конкурсу «Найкращий проєкт НКПВУ» (зі 100 проєктів) у номінаціях «Турбота про діточок» та «Передова лікарня», підсумки якого були підбиті на Другій щорічній конференції, яка відбулась у Одесі в вересні 2021 року.

Кінцеві бенефіціари отримали дипломи номінантів, а їх робота з реалізації проєктів була позитивно оцінена Європейським інвестиційним банком.

Крім того, на початку грудня завершено ремонт будівлі дошкільного навчального закладу в Попасній.

У жовтні за участі представництва ЄІБ, ПРООН, керівництва Луганської облдержадміністрації відбулося урочисте відкриття, після капітального ремонту дитячо-юнацької спортивної школи № 1 у Рубіжному. В закладі функціонують 10 відділень, в яких здобуває навичок з олімпійських та неолімпійських видів спорту 581 вихованець.

У 2021 році завершено будівництво останніх трьох котелень з п’яти у Сєвєродонецьку з використанням альтернативних видів палива, що дозволяє створити належний рівень температурного режиму в закладах освіти, охорони здоров’я, культури й покращити умови експлуатації будівель та збереження комунального майна. На будівництво котелень у поточному році використано 10,1 млн гривень бюджетних коштів.

Завершено ремонт приміщень будівлі гуртожитку Сєвєродонецького фахового коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва, яка була збудована у 1952 році. Тож, для 62 студентів, серед яких є й переселенці, створені гарні умови проживання.

У поточному році розпочато проєкт з реконструкції частини гуртожитку у Рубіжному по вул. Студентській, 28а. Наразі роботи на об’єкті виконано на 60 %. Проєктом передбачена реконструкція четвертого поверху будівлі під розміщення 12 двокімнатних квартир для родин внутрішньо переміщених осіб, військовослужбовців та соціально-незахищених верств населення.

У Чмирівській громаді тривають роботи за проєктом для забезпечення 85 вихованців ДНЗ «Топольок» повноцінним та своєчасним фізичним розвитком шляхом створення сучасного розвивально-предметного середовища із застосуванням в освітньому процесі формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, забезпечення проведення різнопланової фізкультурно-оздоровчої роботи з метою формування у дітей основ здорового способу життя.

У Лозно-Олександрівській громаді завершують проєкти зі створення Центру дитячо-юнацької творчості та реабілітації «Kidstime» на базі колишнього будинку культури, який тривалий час не використовувався за призначенням, та з ремонту Лозно-Олександрівської загальноосвітньої школи I-III ступеня. Загальна сума вартості проєктів складає 28,8 млн гривень.

У Біловодській громаді реалізуються три проєкти в сфері освіти з капітального ремонту будівель Новодеркульської загальноосвітньої школи, Євсузького закладу загальної середньої освіти та дитячого садка № 2 «Веселка» у смт Біловодськ загальною кошторисною вартістю 99,1 млн гривень.

У Старобільській громаді реалізується два проєкти в сфері освіти загальною кошторисною вартістю 16,4 млн гривень. За проєктом з реконструкції Старобільської загальноосвітньої школи II-III ступеня № 4 роботи завершено, з капітального ремонту Лиманської загальноосвітньої школи – тривають.

Важливо, що 11 листопада набули чинності зміни до Фінансової Угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком щодо продовження Надзвичайної кредитної програми для відновлення України на наступний рік, що має сприяти кінцевим бенефіціарам вжити заходів для своєчасного завершення реалізації проєктів.