Прес-центр20 жовтня 2017, 14:10

Державні житлові програми потребують розвитку, фінансування та модернізації

Іпотечне кредитування, запропоноване банками, не вирішить житлового питання пересічних українців. Тому вкрай актуальними є розвиток, фінансування та модернізація житлових програм, які реалізуються за участі держави і місцевого самоврядування. Про це сказав голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний під час наради, присвяченої пошуку шляхів комплексного вирішення соціальних проблем військовослужбовців, малозабезпечених, дітей-сиріт та інших осіб, які мають право на особливу допомогу з боку держави.

Сергій Комнатний зазначив, що впроваджуючи Стратегію розвитку Держмолодьжитла як інструменту реалізації державної житлової політики, Фонд спільно з Мінрегіоном внесли на розгляд уряду низку проектів постанов, які спрощують доступ громадян до державної підтримки в забезпеченні житлом.

«Результати цієї роботи вже є. Після ухвалення Кабінетом міністрів постанови від 20 вересня №708 нову актуальність отримала програма «Доступне житло». В її межах учасники АТО і внутрішні переселенці отримали право на державну підтримку у придбанні власного житла в розмірі 50% від його вартості. Спрощено доступ людей до програми: усунуто радянський рудимент – бюрократичну вимогу перебування на квартирному обліку», — наголосив він.

Завдяки перерозподілу коштів у 2017 році на цю програму виділено з Державного бюджету 30 млн грн, що дасть змогу забезпечити квартирами 60-70 осіб по всій країні.

«Зроблено перший крок до відновлення роботи зазначеної програми. Надалі важливо передбачити повноцінне фінансування на 2018 рік. Бюджетний запит на наступний рік за цією програмою – 1 млрд грн», — зазначив Сергій Комнатний

Також, Фондом спільно з Мінрегіоном розроблено проект постанови Уряду про модернізацію порядку надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям на придбання житла. Запропоновані зміни спрощують доступ молодих українців і до цієї програми.

 

Прес-служба Держмолодьжитла