Прес-центр20 червня 2017, 14:06

У Німеччині обговорили інтегрований розвиток українських міст та розробку Містобудівного кодексу

12-13 червня 2017 року у Гамбурзі (Німеччина) відбувся 11-й Федеральний Конгрес Національної політики міського розвитку, на якому обговорили перспективи інтегрованого розвитку європейських міст в контексті Лейпцизької хартії сталого розвитку. Одним із ключових питань Конгресу стало залучення українських міст до європейських процесів інтегрованого розвитку.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«Україна офіційно прийнята у німецьку мережу міст! Відтепер 3 обрані міста – Київ, Миколаїв і Львів — разом з трьома німецькими містами на практиці реалізовуватимуть кращі проекти інтегрованого розвитку», — сказав він.

Також в рамках робочої поїздки до Німеччини Лев Парцхаладзе провів зустріч з держсекретарем Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та ядерної безпеки Німеччини паном Гюнтером Адлером, на якій було досягнуто домовленостей про підтримку України німецькими фахівцями у розробленні Містобудівного кодексу.

Окрім того,  було обговорено питання стосовно необхідності проведення  в Україні у поточному році  конкурсу Лейпцизької премії та національної конференції сталого міського  розвитку.

Довідково

Проект  «Національна політика міського розвитку в Україні»  реалізовується за підтримки GIZ в рамках співпраці Мінрегіону та Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та ядерної безпеки Німеччини та спрямований на створення національної політики, яка б притримувалася Лейпцизької хартії інтегрованого розвитку міст.  Одним з компонентів проекту є співпраця в сфері інтегрованого міського розвитку між трьома українськими та трьома німецькими містами, які утворять мережу для  обміну практичним досвідом.

Так, у грудні 2016 року у Києві за підтримки GIZ та обох міністерств відбулась Перша українсько-німецька конференція інтегрованого міського розвитку, у рамках якої було нагороджено призерів «Лейпцизької премії інтегрованого міського розвитку в Україні». Конкурс відзначив проекти інтегрованого розвитку міста, втілені за активної участі громад.