Прес-центр30 серпня 2018, 13:08

Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр запрошує на прем`єру опери "ДОН ЖУАН"

Влітку 2018 року музиканти, співаки і постановники з різних регіонів України, Білорусі, Німеччини, Латвії та Польщі приїдуть до Сєвєродонецька, щоб разом з місцевими колегами поставити знамениту оперу В.А. Моцарта «Дон Жуан» для всіх жителів Луганщини. Цей культурний проект буде реалізований поблизу території, де відбуваються військові дії і повинен стати символом надії на мир і взаєморозуміння.
Опера не втрачає своєї актуальності з моменту прем'єри в Празі в 1787 році. Зіткнення суспільства і його моралі з особистою свободою і еросом - це теми, які залишаються важливими в той час, коли ми налагоджуємо стосунки між особистим і суспільним і задаємо питання, як правильно побудувати своє життя.
На думку режисера-постановника Торстена Келле (Берлін): «Теми, над якими Моцарт розмірковував два століття тому, актуальні й сьогодні, а стан справ у суспільстві за часів Дон Жуана цілком може бути співвідносним з ситуацією в сучасній Україні, коли люди мріють про інший спосіб життя, про інші любовні стосунки, про інші суспільні структури. Ми хочемо жити максимально вільно, але в той же час повинні дотримуватись соціальних і моральних правил. Сучасні люди носять так само багато масок, як і люди 1787 року, але, не дивлячись на страх, ми можемо сподіватися, що нам вдасться їх скинути ».