Прес-центр13 травня 2017, 14:05

Місцеві бюджети Луганської області отримали з державного бюджету субвенцію на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» місцевим бюджетам Луганської області передбачена субвенція з державного бюджету на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною", оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя в обсязі 14.021,9 тис. грн.

Згідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 81 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною", розподіл зазначеної субвенції між бюджетами міст обласного значення та районними бюджетами, які заходяться на підконтрольній Україні території, здійснено відповідно до розрахункової потреби по функціонуючих дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях станом на 31.12.2016 та тих, що планується створити у 2017 році, за даними Служби у справах дітей, та затверджено розпорядженням голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 23.12.2016 № 781.

Зазначена субвенція спрямовується на надання державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною", а також здійснення видатків на сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за батьків-вихователів і прийомних батьків.

Станом на 12.05.2017 з державного бюджету до обласного бюджету надійшло 5.649,0 тис. грн вищезазначеної субвенції, яка в повному обсязі профінансована на рахунки відповідних місцевих бюджетів області.
У травні поточного року надійшло субвенції в сумі 1.608,9 тис. грн, з яких 484,0 тис. грн спрямовано дитячому будинку сімейного типу Федорових після його переміщення з Лутугинського району на підконтрольну українській владі територію Станично-Луганського району з метою погашення заборгованості з належних виплат державної соціальної допомоги за період його перебування на непідконтрольній території з 01.08.2014 по 13.10.2016.