Прес-центр21 серпня 2017, 11:08

Забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа

18 серпня 2017 року заступник голови Луганської облдержадміністрації Ольга Лішик провела селекторну нараду в режимі скайп-конференції з керівництвом райдержадміністрацій та міських рад області.

На нараді заслуховувалось питання щодо ходу виконання «Регіональної цільової програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа на 2017-2018 роки», яка була затверджена розпорядженням голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації 27.12.2016 р. за  №794.

В доповіді начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Родіної Раїси Василівни було зазначено, що в області склалася критична ситуація із забезпеченням житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.  Було зазначено, що в діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування питання забезпечення житлом дітей та осіб зазначеної категорії відходять на другий план.

За інформацією, яка була надана районними державними адміністраціями і міськими виконавчими комітетами, в 2017 р. необхідно забезпечити житлом 53 дитини-сироти та дітей позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. На сьогодні забезпечено житлом лише 3 особи з числа дітей-сиріт.

Протягом I півріччя 2017 року лише в м Лисичанськ за рішенням міської ради двоє особ отримали житло, яке було виділено з житлового фонду міста. Одна особа отримала двокімнатну квартиру і одна отримала кімнату в гуртожитку. У Біловодському районі придбано житловий будинок для особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також придбано одне соціальне житло в Марківському районі.

В місті Сєвєродонецьку, в Кремінському, Новоайдарському районах жодна дитина не забезпечена житлом протягом двох останніх років.

Ольга Лішик акцентувала увагу керівників районів та міст області щодо посилення роботи у забезпеченні житлом дітей-сиріт, та осіб з їх числа, та доручила керівникам взяти питання щодо  захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа під особистий контроль. А також доручила в повному обсязі забезпечити виконання заходів і завдань «Регіональної цільової програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа».