Прес-центр31 cічня 2017, 15:01

Громадськість зустрілася із силовиками області з метою обговорення ситуації з КПВВ, ЛЕО та блокуванням руху залізничного транспорту

З метою розібратися в ситуації з роботою контрольно-пропускних пунктів в’їзду/виїзду (далі – КПВВ) у Луганській області через лінію розмежування та забезпечення їх безпеки, вислухати позицію щодо «економічної блокади» та еноргокомпанії «ЛЕО» громадськість Луганщини 31 січня 2017 року ініціювала зустріч із представниками силових структур області та керівництвом облдержадміністрації.

Участь у позачерговому засіданні громадської ради при облдержадміністрації взяли заступники голови облдержадміністрації Юрій Клименко та Вадим Данієлян, начальник відділу управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Луганській області В’ячеслав Мірошниченко, начальник Луганського прикордонного загону Юрій Ковальчук, заступник начальника Управління СБУ в Луганській області Сергій Коморний, начальник управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління Державної фіскальної служби України у Луганській області Олександр Димокуров, а також представники оперативно-тактичного угруповання «Луганськ», прокуратури Луганської області, Департаменту захисту економіки Національної поліції України, Головного управління ДСНС України в Луганській області.

Громадськість найбільше цікавило питання роботи контрольних функцій відносно переміщення товарів у районі проведення АТО.

Юрій Клименко надав інформацію, що підприємцями, які зареєстровані на контрольованій території України та мають виробничі потужності в ОРДЛО, до Державного бюджету України сплачено податків за 2015 рік – 19 млрд 570 млн 894 тис. грн, за 2016 рік – 31 млрд 640 млн 781 тис. грн.

Громадськість у залі була не одностайною стосовно торгівлі чи не торгівлі з «окупантами».

Щодо питання блокади Юрій Клименко неодноразово наголошував на тому, що діяти треба виключно у рамках закону.

Він зауважив, що у разі блокування поставок антрациту з Донбасу всі працюючі антрацитові ТЕС і ТЕЦ будуть почергово повністю зупинені Заміщення потужностей силами АЕС можливе лише на першому етапі (2 тижні).

Таким чином, у рази блокади орієнтовний сценарій такий: з 5 лютого – відключення Слов’янської ТЕС із заміщенням потужностями AЕС, 27 лютого – зупинка Луганської ТЕС, припинення постачання електрики на півночі Луганської області.

Запаси антрациту на ТЕЦ загалом складають 80 тис. тонн. Середній рівень запасу також відповідає рівню 20 діб робіт (до 16 лютого). А найкоротший термін постачання антрациту з ЮАР становить 80 діб (17 квітня). Крім того, прогноз погоди на лютий підтверджує продовження морозної погоди в Україні, що потребує підтримання рівня спалення вугілля. Тому, на його думку, ці громадські акції непокори щодо недопущення перевезення залізничним транспортом вантажів на територію ОРЛО та у зворотному напрямку є невчасними, треба шукати законний вихід із ситуації.

Активісти громадського руху порушували також питання щодо відключення ЛЕО бюджетних установ Луганщини. Ситуацію прокоментував директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Віталій Сурай.

Він розповів, що причиною критичного стану компанії є те, що з грудня 2016 року НКРЕКП встановила для ЛЕО суму обов'язкових додаткових щодобових утримань у розмірі, значно більшому, ніж надходить коштів на рахунки компанії.

Позиція НКРЕКП по відношенню до ЛЕО обумовлена заборгованістю енергокомпанії перед держпідприємством «Енергоринок». У той же час дана заборгованість виникла в результаті того, що ЛЕО зобов'язане здійснювати поставки електроенергії споживачам на території, неконтрольованій Урядом України. У зв'язку із цим ЛЕО змушене відключати своїх споживачів-боржників на контрольованій території. Так, з 23 січня стартували відключення бюджетних установ Луганщини.

Наприкінці зустрічі ініціативна група із членів громадської ради вирішила 1 лютого зустрітися з активістами введення режиму «економічної блокади», блокування руху залізничного транспорту до та з окремих районів Донецької та Луганської областей з метою з’ясування термінів блокади та алгоритму подальших дій з вирішення даної проблеми.