Прес-центр12 вересня 2016, 17:09

Уряд схвалив законопроект про обмеження доступу в Україну пропагандистських книжок антиукраїнського змісту

Уряд схвалив розроблений Держкомтелерадіо проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту»Необхідність підготовки цього законопроекту була продиктована загрозою національній безпеці України з боку Російської Федерації, яка веде проти нашої країни інформаційно-психологічну війну.

 

Приниження української мови і культури, фальшування української історії, формування російськими ЗМІ, зокрема й друкованими, викривленої інформаційної картини світу є складовими цієї війни. На сьогодні понад 70% друкованої продукції, що реалізується в Україні, є продукція РФ і більшість її - контрафактна. Проте в Україні досі відсутній механізм контролю за імпортом видавничої продукції, що заважає як розвитку суб’єктів ринку, так і забезпеченню інформаційних прав та свобод громадян та дотриманню вимог законодавства України щодо заборони пропаганди ксенофобії, тероризму і сепаратизму.

«Водночас політика захисту інформаційного простору від умисного зовнішнього впливу на суспільну свідомість та поширення антиукраїнських поглядів має ґрунтуватись не на тотальній забороні друкованої продукції, що імпортується в Україну, а на забороні лише окремих українофобських та пропагандистських видань, - говорить Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. - З цією метою Держкомтелерадіо пропонує запровадити механізм обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».

Зокрема, законопроектом пропонується надати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у видавничій сфері,повноважень щодо прийняття рішення про заборону такої продукції. Висновки про зміст книжкової продукції, що ввозиться з країни-агресора та тимчасово окупованої території України, надаватиме експертна рада. Законопроектом також пропонується застосовувати до розповсюджувачів цієї продукції  адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу з подальшим її вилученням з обігу.

Після вступу у дію закону буде запроваджено процедуру видачі дозвільного документу на ввезення видавничої продукції, що походить з держави-агресора, тимчасово окупованої території України. Дозволу не потребуватиме лише видавнича продукція, що ввозиться громадянами в ручній поклажі або супроводженому багажі загальною кількістю, що не перевищує 10 примірників. Критерії оцінки видавничої продукції, яка дозволена до розповсюдження на території України, розроблятиметься експертною радою та затверджуватиметься уповноваженим органом.

Підготовці законопроекту передувало широке громадське обговоренняпитання заборони ввезення на територію України книжкової продукції з країни агресора - Російської Федерації. У дискусії взяли участь народні депутати України, представники органів виконавчої влади, видавці, експерти. Абсолютна більшість учасників обговорення підтримала запровадження законодавчих механізмів унеможливлення потрапляння на територію України українофобської та пропагандистської російської літератури.

http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=130916&cat_id=...