Прес-центр7 квітня 2017, 09:04

Фокус ПРООН у Луганській області: економічне відновлення, децентралізація та громадська безпека

6 квітня 2017 року керівник Луганської області Юрій Гарбуз на запрошення команди ПРООН відвідав офіс організації в Сєвєродонецьку. Зустріч розпочалася з презентації діючих проектів і пройшла в живій дискусії та обміні думками. Демократичність і свобода в діалозі, можливість відстоювати свою точку зору – це запорука успішної роботи команди, члени якої не бояться брати на себе відповідальність і робити вчинки.

Програма відновлення та розбудови миру Програми розвитку ООН, яка була створена на базі 8 проектів, діючих на Донбасі, охоплює широкий спектр діяльності в Луганській області та має добру співпрацю з місцевою владою, громадським суспільством і бізнесом.  

Основною метою Програми в регіоні є підтримка економічного відновлення, ефективного самоврядування, впровадження реформи децентралізації, а також зміцнення громадської безпеки та соціальної згуртованості.

Досягнуті результати дійсно вражають. У 2015-2017 роках Програма ПРООН зі співфінансування робочих місць і програми малих грантів створили 440 робочих місць у Луганській області (див. інфографіку). Відновлено вісім соціальних та економічних об’єктів інфраструктури, серед них: лікарні, реабілітаційні центри, центри нагляду за дитиною, мости та насосна станція. Ще п’ять об’єктів буде відновлено у 2017 році. Проведено близько 100 тренінгів, фокус-групових досліджень та форумів, на яких ПРООН зібрала разом представників влади, громадськості та силового сектору в 10 цільових громадах області (див. інфографіку). Також у цих громадах підтримують Центри надання адміністративних послуг – передбачається ремонт та обладнання приміщень. Стартує програма мікрогрантів для неурядових організацій на реалізацію соціально важливих проектів.

«ПРООН у Сєвєродонецьку має дійсно професійну команду та здорову робочу атмосферу. Я ціную допомогу, яку надає організація для розвитку Луганської області, – сказав Юрій Гарбуз, голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації, під час зустрічі з командою ПРООН в офісі ООН в Сєвєродонецьку 6 квітня. – Тут у нас спільний напрямок роботи. Коли я чую про кількість створених нових робочих місць за підтримки ПРООН, я бачу не просто цифри, а людей з родинами, і я розумію, наскільки це важливо для них». 

«Для нас є важливим і корисним, що губернатор Юрій Гарбуз ділиться з нами своїм баченням розвитку регіону. Серед пріоритетів для нашої спільної роботи зараз стоїть процес децентралізації, який відбувається в громадах, а також розвиток малих та середніх підприємств в агробізнесі. Дуже важливим є й те, на чому наголошував пан Гарбуз, – трансформація освітньої системи та позитивні зміни, які вона може надати молоді регіону», – сказала Сильвія Флетчер, менеджер Програми відновлення та розбудови миру ПРООН.

Програма відновлення та розбудови миру ПРООН діє у 8 регіонах Східної України за фінансової підтримки урядів Великої Британії, Японії, Швеції, Швейцарії, Нідерландів, а також Європейського Союзу та Європейського інвестиційного банку.

Інформаційні матеріали щодо заходу розміщено в розділі "Виставкова діяльність" - "Пропозиції до співробітництва".