Прес-центр18 грудня 2018, 15:12

Глава Уряду про підсумки візиту до Брюсселю: Знайшли повну підтримку, намітили щонайменше три напрямки секторальної співпраці

Європейський Союз висловлює щиру підтримку Україні і готовий надалі послідовно і твердо розвивати секторальну співпрацю по різних напрямках – від безпеки та реформи митниці до інтеграції у спільний енергетичний та цифровий простір. Про це сказав Прем’єр-міністр України, підсумовуючи свій візит до Брюсселя.

За його словами, ключовою темою розмов стала ситуація в Азовському морі. «Я запропонував, аби наші партнери розглянули позицію дзеркальних санкцій. Якщо росіяни зупиняють суда в Керченській протоці, то треба вводити аналогічні санкції. Тільки так агресор зрозуміє те, що саме чинить проти нас, – сказав Володимир Гройсман. Ще одне питання – інфраструктура. Запропонували направити оціночну місію для оцінки проектів інфраструктурного розвитку Приазов’я та Сходу України».

Глава Уряду повідомив про підписання восьми угод, які стосуються різних сфер, в тому числі освіти, посилення контактів між людьми, запровадження технологій енергоефективності. Їх загальний обсяг фінансування становитиме близько 400 млн євро.

«Я зустрів повну підтримку з боку ЄС. Ми налаштовані на подальшу співпрацю», - сказав Володимир Гройсман.

Довідково

17 грудня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман перебував з робочим візитом у Брюсселі. Він провів перемовини з Високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики
Федерікою Могеріні, під час яких сторони відзначили необхідність консолідувати міжнародний тиск на країну-агресора і посилювати політику санкцій, насамперед з метою звільнення українських моряків та військових суден, а також відновлення вільного судноплавства в акваторії Азовського моря.

Глава Уряду також провів П’яте засідання Ради асоціації Україна – ЄС, під час якого було підбито підсумки виконання Угоди про асоціацію і розпочато роботу з формування секторального порядку денного взаємодії в економіці, енергетиці, в цифровій та безпековій сферах.

Під час зустрічі з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском Глава Уряду запропонував керівництву ЄС започаткувати програми цілеспрямованої підтримки українського Приазов’я в рамках санкційної політики проти країни-агресора та заходів з відновлення вільного судноплавства в регіоні та розвитку українських портів Бердянська та Маріуполя.

В Європейській Комісії Глава Уряду зустрівся з Президентом Жаном-Клодом Юнкером, віце-президентами Валдісом Домбровскісом та Марошем Шефчовічем. Обговорили надання Україні другого траншу в 500 млн євро за програмою макрофінансової допомоги вже на початку наступного року, можливості поширення на Україну режиму внутрішнього ринку газу ЄС – для збереження транзиту після 2019 року, спільне управління українською газотранспортною системою та активне впровадження проектів секторальної підтримки.