Прес-центр14 квітня 2017, 08:04

Національний банк продовжує лібералізацію валютного регулювання

За інформацією Національного банку України продовжується поступове послаблення тимчасових валютних обмежень, пом’якшення яких не буде мати дестабілізуючого впливу на ситуацію на міжбанківському та готівковому сегментах валютного ринку.

Одним з таких кроків є пом’якшення Національним банком вимоги до обов’язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті. Відтепер юридичні особи повинні будуть продавати не 65%, а 50% своїх валютних надходжень. В першу чергу, цей крок спрямований на подальше сприяння експортній діяльності українських підприємств, які мають потребу в імпорті для виробництва продукції, що згодом продається за кордон. Це дозволить зменшити для таких підприємств курсові ризики і прискорити проведення зовнішньоторговельних операцій. Водночас це послаблення не призведе до скорочення пропозиції валюти на міжбанківському ринку, адже сьогодні підприємства добровільно продають набагато більше валютної надходжень, ніж зобов’язані, - понад 90%.

Відповідні послаблення затверджено постановою Правління Національного банку України  від  04 квітня 2017 року № 30 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410». Зміни набувають чинності 05 квітня 2017 року.