Прес-центр6 квітня 2018, 13:04

Презентація «Можливості для розвитку МСБ від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР)» для бізнес-кола регіону.

05 квітня 2018 року у м. Сєвєродонецьк в інноваційному хабі «GREEN TOWN» за підтримки Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності ЛОДА та участю директора Департаменту Дениса Денищенка, начальника відділу зовнішньоекономічної діяльності Олега Гетманчука та начальника відділу сприяння залученню інвестицій та міжнародних виставок Лариси Швецової відбулася презентація «Можливості для розвитку МСБ від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР)» для бізнес-кола регіону.

Метою зустрічі було ознайомлення з можливостями надання грантів на консалтингові проекти від ЄБРР у рамках ініціативи EU4Business.

Участь в семінарі взяли 20 осіб з місцевих діючих представників малих та середніх підприємств (МСП). 

ЄБРР надає допомогу у:

1)  Проведенні загальної попередньої бізнес-діагностики на першій зустрічі з аналітиком ЄБРР

2) Залученні професійних консультантів та в подальшому використанні  їхніх знань та інструментів для розвитку бізнесу

3) Наданні супроводу проекту від самого початку до його завершення

4) Компенсації частини вартості проекту (від 50% від вартості проекту, але не більше 10 000 євро на одне підприємство, для проектів з енергоефективності компенсація становить 75%)

5) Зниженні ризику невдалого проекту

Якщо компанія потребує певних ноу-хау, чи то технічних знань для створення веб-сайту або впровадження системи управління якістю, яка відповідатиме стандартам ISO, – ЄБРР може допомогти у рамках різноманітних проектів. Зазвичай такі проекти передбачають роботу з кваліфікованими місцевими консультантами і, як правило, тривають від 4-6 місяців.

Консультації надаються у спеціалізованих галузях знань, зокрема:

• стратегія;

• маркетинг;

• організаційна структура;

• операційна діяльність;

• технології;

• інженерні рішення;

• управління якістю;

• фінансовий менеджмент;

• енергоефективність та охорона навколишнього середовища.

 

Для підвищення конкурентоспроможності компанії фахівці ЄБРР застосовують найбільш сучасні методики і підходи у зазначених галузях. Консультанти відповідають жорстким критеріям. ЄБРР тісно співпрацює з ними, щоб бізнес отримав консультації найвищої якості.

Довідка

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) (www.ebrd.com),  акціонерами якого є 64 країни та дві міжнародні організації, підтримує розвиток ринкової економіки і демократії.

Грантову підтримку малому та середньому бізнесу в Україні ЄБРР надає з 2010 року. В рамках грантової підтримки ЄБРР допомагає малим і середнім підприємствам залучати висококваліфікованих місцевих консультантів та міжнародних експертів-практиків, здатних якісно трансформувати їх бізнес, та надає гранти для часткової компенсації оплати послуг консультантів.

За цей час ЄБРР надав грантову підтримку більш ніж 722 750 малим та середнім підприємствам України на суму понад 15,7 млн. євро. Фінансування було забезпечено Європейським Союзом, урядами США та Швеції.

20 травня 2016 року в рамках Ініціативи EU4Business була підписана угода вартістю 40 млн євро між ЄС та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо виділення фінансування в обсязі 28 млн євро на консультаційну, інформаційну, навчальну та іншу підтримку МСП в Україні. Допомога також передбачає створення мережі центрів підтримки бізнесу по всій країні., Також передбачається, що до 12 млн. євро в рамках ініціативи «EU4Business» буде використано для підготовку до прямого фінансування від ЄБРР, а також підтримку прямого фінансування малих та середніх підприємств з боку ЄБРР у розмірі 12 млн євро.

Центр підтримки бізнесу м.в Харкові Харків є інформаційним партнером ЄБРР у Харківській області в рамках ініціативи EU4Business.