Прес-центр8 лютого 2018, 17:02

Відбулася зустріч з представниками Всесвітньої Продовольчої Програми ООН в Україні

Сьогодні, в залі засідань Луганської облдержадміністрації відбулася зустріч з представниками Всесвітньої Продовольчої Програми ООН в Україні, в якій від Луганської області брали участь Ольга Рибалко, заступник директора Департаменту-начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності та Олена Поліщук, директор Департаменту соціального захисту населення.

До складу делегації від Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні увійшли Нненна Ваквея, голова делегації, Андрій Нечай - Голова логістичного департаменту ВПП ООН в Україні, Олена Монюк - Голова регіонального офісу ВПП ООН в м. Краматорськ.

На початку зустрічі Нненна Ваквейя повідомила, що відбувається поступове згортання операції ВПП ООН в Україні та розповіла, що поточна тривалість операції з полегшення та відновлення спрямована на вирішення потреб у харчуванні найбільш уразливих верств населення, що постраждали від конфлікту на Сході України завершиться у червні поточного року. Також розповіла про надану допомогу мешканцям області, які постраждали в результаті конфлікту, у вигляді продовольчих наборів, продовольчих ваучерів та коштів на придбання їжі.

У свою чергу, Ольга Рибалко висловила слова вдячності всій команді Всесвітньої продовольчої програми, які працювали на території Луганської області, зокрема Джанкарло Стоппоні, який був заступником директора ВПП ООН та Зульфії Сабір, голові регіонального офісу ВПП ООН в Луганській області. Сказала, що підтримка та допомога міжнародних гуманітарних організацій постраждалому населенню вкрай необхідна, і облдержадміністрація у грудні минулого року звернулась до Постійного координатора системи ООН в Україні, Гуманітарного Координатора, Постійного представника Програми  розвитку ООН пана Ніла Вокера з проханням розглянути можливість продовження продовольчої програми в Україні, зокрема, на Луганщині.  

В підтвердження своїх слів, Ольга Рибалко, нагадала результати досліджень кластеру з продовольчої безпеки (Food Security Cluster), відповідно до яких, ситуація на Сході країни, в умовах триваючого конфлікту, залишається досить складною і населення (внутрішньо переміщені особи, здебільшого це люди похилого віку) має потребу у продуктах харчування, особливо в населених пунктах вздовж лінії розмежування.