Прес-центр12 жовтня 2017, 18:10

Зустріч з представниками неурядової організації ACTED

12 жовтня 2017 року у приміщенні облдержадміністрації відбулася зустріч заступника голови облдержадміністрації Ольги Лішик з представниками неурядової організації ACTED, а саме Яном Северою, координатором проекту, Наталією Чернявською, керівником відділу моніторингу, оцінки, звітності на навчання, координатором офісу в
м. Сєвєродонецьк та Дар’єю Жидковою, координатором офісу в м. Маріуполь. У зустрічі також брав участь заступник директора Департаменту-начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності (далі – Департамент) Костянтин Мєшков та представники відділу міжнародної технічної допомоги та європейської інтеграції Департаменту Михайло Снопенко та Альона Горбаченко.

Метою зустрічі було обговорення поточної діяльності вищезазначеної організації та перспективи роботи в Луганській області.

Крім того, на зустрічі була представлена діяльність команди REACH - об’єднаної ініціативи організацій IMPACT, ACTED та програми ООН з використання супутникової інформації в оперативних цілях (UNOSAT).

Головною метою проекту є проведення обмеженого збору даних для потреб місцевих органів державної влади та самоврядування. Як результат проекту є сприяння розробці Рекомендацій щодо зменшення ризиків під час конфлікту для трьох районів Луганської області, що знаходяться на лінії розмежування, а саме Станично-Луганського, Попаснянського та Новоайдарського. Планується, що це будуть короткі й оперативні документи, що відображатимуть інформацію про основні ризики, заходи з пом’якшення наслідків, список контактів для реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з конфліктом, варіанти переселення населення, місця аварійного розташування, постачання, процес евакуації цивільних.

Рекомендації можуть слугувати не тільки планом підготовки, але й інструментом планування та фінансування.

У подальшому дані Рекомендації будуть розповсюджені серед місцевих жителів, що проживають на лінії розмежування для забезпечення інформування цивільного населення про те, що робити і де є доступна допомога у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Зустріч пройшла в дружній, діловій та конструктивній формі.