Прес-центр25 квітня 2022, 15:04

Дитина-переселенець з Луганщини за бажанням одного з батьків може долучитися до навчального процесу в будь-якій школі

Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки України.

Наразі освітній процес продовжується у 12 тисячах шкіл – це майже 90 % від загальної кількості працюючих ЗЗСО до початку повномасштабного російського вторгнення.

Унаслідок бойових дій було зруйновано близько тисячі українських ЗЗСО, а понад 450 знаходяться на тимчасово окупованій території. В результаті цього 81 тисяч школярів, які були змушені покинути свої домівки, продовжили навчання в інших регіонах.

Дитина, яка приїхала з Донецької, Луганської чи інших областей, може за бажанням одного з батьків долучитися до навчального процесу в будь-якій школі.

Українські діти також можуть продовжувати навчання за кордоном зі своїми вчителями або онлайн. Велику перевагу мають приватні онлайн-школи, які надали українським дітям можливість відвідувати уроки по всьому світу безкоштовно.

Усі ЗЗСО 14 областей України продовжують освітній процес у дистанційній формі. У трьох областях організовано дистанційне, частково змішане та очне навчання. У шістьох областях України освітній процес – в дистанційній формі, частково канікули або призупинено навчання. У двох регіонах навчання відбувається в дистанційному форматі, частково змішано або канікули, частково призупинено навчання.

Дистанційну форму навчання організовано в понад 12 тисячах закладах загальної середньої освіти, до навчання повернулися майже 3,7 млн учнів.

Кількість тимчасово внутрішньо переміщених дітей, які долучилися до навчання з інших областей, сягає майже 87 тисяч осіб. Найбільше тимчасово внутрішньо переміщених дітей долучено до навчання у Львівській області – 23 554 дитини.

В 10 областях України частина садочків використовує елементи дистанційного навчання в роботі з вихованцями та батьками, а деякі працюють у змішаному або звичному форматі.

У 5 областях деякі садочки використовують елементи дистанційного навчання в роботі з вихованцями та батьками, а деякі ЗДО створили чергові групи або продовжили очний формат навчання.

У решті областей наразі освітній процес не відбувається.

Понад 1,5 тис. внутрішньо переміщених дітей залучені до навчання у садочках.