Прес-центр21 серпня 2017, 09:08

До кінця року планується оздоровити 700 маленьких луганчан у центрах «Артек» і «Молода гвардія»

Заступник голови Луганської облдержадміністрації Ольга Лішик провела селекторну нараду в режимі скайп-конференції з керівництвом райдержадміністрацій та міських рад області.

Під час наради директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Елеонора Поліщук розповіла про хід виконання роботи з надання субсидій населенню у Луганській області та організацію оздоровлення і відпочинку дітей із населених пунктів, розташованих поблизу лінії зіткнення, в дитячих центрах «Артек» та «Молода гвардія».

Так, відповідно до розпорядження КМУ від 26 квітня 2017 року № 278-р «Питання організації оздоровлення та відпочинку дітей з населених пунктів, розташованих поблизу лінії зіткнення, в 2017 році», у вересні починається оздоровлення дітей у центрах «Артек» і «Молода гвардія», яке триватиме до кінця року.

Планується оздоровити 100 дітей із Новоайдарського району, 348 – із Попаснянського району та 252 дитини зі Станично-Луганського району.

Крім цього Елеонора Поліщук проінформувала, що станом на 18 серпня 2017 року 36 підприємств-постачальників послуг надали списки, до яких включено 27329 одержувачів субсидії. Загальна сума невикористаної субсидії, що підлягає монетизації за вказаними списками, становить 16,7 млн грн.

Управліннями соціального захисту населення області прийнято 18826 заяв або 69 % від загальної кількості субсидіантів, які були включені у списки по монетизації.

Із майже 149 тисяч сімей, яким мають автоматично перерахувати субсидії із травня 2017 року на сьогоднішній день субсидія перепризначена 124 тисячам родинам або 84 %.

Частині домогосподарств субсидії не призначено через наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги. Підприємствам-постачальникам послуг необхідно було виявити боржників та надати управлінням інформацію про такі домогосподарства.

Ольга Лішик акцентувала увагу представників керівництва міст і районів області щодо посилення роботи в зазначених напрямках та надала низку доручень.

Зокрема, розглянути перспективи створення центрів надання соціальних послуг «Прозорий офіс» з метою організації гідного прийому громадян та надання всіх видів державних допомог, у тому числі субсидій.

Доручено забезпечити у повному обсязі перерахунок субсидії в автоматичному режимі на наступний період без звернення громадян із травня 2017 року, а також забезпечити своєчасний та якісний підбір груп дітей із населених пунктів, розташованих поблизу лінії зіткнення, для оздоровлення та відпочинку в ДПУ «МДЦ «Артек» та ДП «УДЦ «Молода гвардія».