Прес-центр13 вересня 2021, 10:09

До уваги представників бізнесу! Доступне кредитування за програмою «Доступні кредити 5-7-9%»

З метою спрощення доступу малого та середнього бізнесу до банківського кредитування, з лютого 2020 року запроваджена державна кредитна програма «Доступні кредити 5-7-9%».

Завдання Програми – посилення конкурентоспроможності українського бізнесу, створення нових робочих місць, повернення трудових мігрантів.

Завдяки «Доступним кредитам 5-7-9%» держава компенсує підприємцю частину кредитного навантаження. Чим більше робочих місць створюється, тим більша компенсація за кредитом надається.

В період карантинних обмежень розширено можливості Програми. Удвічі збільшено максимальну суму держдопомоги-компенсації – із 200 тисяч до 400 тисяч євро. Пом’якшено вимоги до обов’язкової прибутковості діючого бізнесу в попередньому податковому періоді. Знято обмеження щодо напрямків використання коштів, отриманих суб’єктами підприємництва для фінансування оборотного капіталу. Знято обмеження щодо максимальної суми кредиту.

Разом із тим поширено дію Програми на суб’єктів середнього підприємництва, річний дохід  яких до 20 млн євро. Строк кредиту на фінансування оборотного капіталу збільшився до 3 років.

За період дії «Доступних кредитів 5-7-9%» понад 120 суб’єктів підприємництва Луганщини отримали кредити на суму 666 млн гривень, із них 607 млн гривень – у 2021 році.

Такий результат свідчить про те, що Програма після поліпшення умов кредитування стала ще доступнішою для бізнесу, особливо в період карантинних обмежень, коли бізнес потерпає від збитків.

Щоб взяти участь у Програмі кредитування, необхідно звернутися до найближчого офісу банку-партнера (Приватбанк, Ощадбанк, Укргазбанк тощо)  в області (інформацію про умови участі можна знайти на інтернет-сторінках банків-партнерів).

Більш детальну інформацію про «Доступні кредити 5-7-9%» можна знайти також на сайті Фонду розвитку підприємництва за посиланням: https://bdf.gov.ua/uk та порталі для підприємців за посиланням: https://sme.gov.ua/579start/