Прес-центр4 вересня 2020, 15:09

Електронний підпис впровадять у мобільному застосунку «Дія»

Міністерство цифрової трансформації розпочало роботу над впровадженням кваліфікованого електронного підпису «Смарт-Дія» у мобільний застосунок «Дія».

Постанову, що дала старт реалізації експериментального проєкту, ухвалив Кабінет Міністрів України.

Це передбачає можливість віддаленої ідентифікації громадян за допомогою мобільного застосунку «Дія» для отримання кваліфікованого електронного підпису «Смарт-Дія». Тож користувачі «Дії» зможуть отримувати кваліфікований електронний підпис безкоштовно та онлайн.

Віддалена ідентифікація користувачів для формування першого кваліфікованого сертифіката здійснюватиметься на основі даних, що містяться в Єдиному державному демографічному реєстрі та єдиній інформаційній системі МВС, а також за допомогою технології розпізнавання обличчя FaceID.

Протягом шести місяців ці дані будуть використовуватися для формування короткострокового КЕП у «Дії». Після завершення терміну користувач знову проходитиме процедуру ідентифікації за допомогою мобільного застосунку. Підтверджувати запит на формування короткострокового КЕП у «Дії» користувачі будуть за допомогою технології розпізнавання обличчя. 

Кількість потенційних користувачів кваліфікованого електронного підпису «Смарт-Дія» становить близько 8 000 000 українців, що є власниками біометричних закордонних паспортів та паспортів громадянина України у формі ID-картки й користуються смартфонами з NFC-модулем. За технічну та технологічну реалізацію експерименту відповідатиме державне підприємство «ДІЯ», що належить до сфери управління Міністерства цифрової трансформації України. Проєкт реалізується у партнерстві з Міністерством внутрішніх справ та Державною міграційною службою України.