Прес-центр1 березня 2017, 14:03

Фармацевтичні підприємства області підтвердили якість своєї продукції

Державна служба з лікарськіх засобів та контролю за наркотиками у Луганській області, Управління Служби безпеки Україні в Луганській області та Управління протидії наркозлочінності Головного управління Національної поліції в Луганській області року уклали Меморандум про співпрацю щодо забезпечення дотримання ліцензійних умов при торгівлі, виробництві, імпорті ліків та контролю за легальним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

 

Наразі, у рамках діючого мораторію на перевірки підприємств контролюючими органами, Державна служба з лікарськіх засобів звернулась до представників фармацевтичного бізнесу області щодо  проведення добровільної перевірки якості лікарських засобів у їхніх торговельних мережах.

На пропозицію відгукнулося більшість суб'єктів фармацевтичного ринку області: За власним бажанням перевірку більше 40 підприємств, які входять до мереж КП «Луганська обласна «Фармація Північ», ТОВ «Сердолік», ПП «Аптека 36 і 6» та ін.

 

Спільно зі співробітниками СБУ було припинено спробу збуту великої партії підроблених ліків на територію Донецької та Луганської областей. На складі вилучили 10 тонн лікарських засобів на загальну суму майже 1 млн доларів США.

 

«Купуючи ліки необхідно звертати уваги на зовнішню упаковку, шрифт, орфографію, наявність штрих-коду, дані заводу виробника, термін придатності, у разі виникнення сумніву можна запитати про наявність сертифіката якості. Вимагати касовий чек або інший розрахунковий документ, на підставі якого вже можна буде простежити походження препарату. Адже несертифіковані ліки можуть завдати істотної шкоди здоров'ю або щонайменше виявляться марними», -   прокоментував ситуацію на ринку фармацевтичних послуг начальник Державної служби з лікарськіх засобів та контролю за наркотиками у Луганській області Дмитро Шевченко.

 

З усіх питань щодо якості лікарських засобів і виробів медичного призначення необхідно звертатися до фахівців Служби, телефони і координати яких повинні бути в «куточку споживача» кожного аптечного закладу,- наголосив він.