Прес-центр22 лютого 2022, 15:02

Командувач ОТУ «Північ»: населенню області – зберігати спокій і користуватися офіційними джерелами інформації, ЗМІ – надавати тільки перевірені дані

Про ситуацію, що склалася біля лінії розмежування, безпековий стан та заходи, які вживаються для зміцнення обороноздатності держави, сьогодні, 22 лютого, на пресбрифінгу в облдержадміністрації доповів командувач ОТУ «Північ» Дмитро Красильников.

Передусім, він нагадав, що обстріли населених пунктів Луганщини російсько-окупаційними військами посилилися, починаючи з 17 лютого.

«Більшість цих обстрілів були здійснені або з населених пунктів з того боку лінії розмежування, або в безпосередній близькості до них. Вони намагалися спровокувати ЗСУ відкрити вогонь у відповідь, щоб потім ще й звинуватити в пошкодженні інфраструктури, – зазначив спікер. – Вогонь у відповідь нами відкривався, але у виключних випадках».

На жаль, за цей період три українських військовослужбовця загинули. З них один – на Світлодарському напрямку, двоє – на Бахмутському. Тільки за минулу добу загинуло двоє наших військових, а ще вісім були поранені.

«Ці втрати зробили бійців більш цілеспрямованими, зосередженими, умотивованими», – зазначив Дмитро Красильников.

Він поінформував, що війська РФ перебувають на кордоні з Україною як з північного, так і зі східного боку. Вони час від часу проводять демонстраційні дії – під’їжджають на відстань 2-3 км, проводять маневри та повертаються на місця. В деяких випадках техніка підходила на відстань менше 1 км. Всі ці заходи, підкреслив командувач ОТУ «Північ», спрямовані на залякування місцевого населення та підрозділів особового складу ЗСУ: «Ми знаємо, де розташовані російські війська і як озброєні  – тобто ЗСУ готові дати гідну відповідь».

«Ми бачимо, в якій формі в російських ЗМІ подається інформація щодо ураження об’єктів інфраструктури на підконтрольній українській владі території – нібито це українська армія відкривала вогонь по своїх мешканцях. Але водночас українська армія нібито організувала спробу наступу на Ростовську область тощо. Звісно, все це не відповідає дійсності», – додав спікер.

Він також звернувся до представників ЗМІ – надавати тільки перевірену інформацію, щоб жителі Луганщини по обидва боки лінії розмежування змогли її аналізувати, спростовувати фейки і заспокоюватися, та до населення – зберігати спокій і користуватися офіційними джерелами інформації.