Прес-центр21 жовтня 2020, 13:10

«Лікарі світу» допоможуть із навчанням інтернів, які працюватимуть з хворими на COVID-19

Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай 21 жовтня провів зустріч з представниками Філії Асоціації «Лікарі світу/MdM». Організація наразі опікується постачанням медичного обладнання та засобів індивідуального захисту до п’яти опорних лікарень області, які надають допомогу хворим на коронавірус.

Також організація матеріально підтримує медпрацівників, які беруть участь у програмі відстеження контактів хворих на коронавірус, та забезпечує логістичну підтримку – довезення тестів до центрів первинно-медичної допомоги. Прогнозується, що під час другої хвилі пандемії буде більша наповненість лікарняних місць, отже «Лікарі світу» будуть формувати інші види підтримки медичних закладів.

Представники організації просили підтримки у Сергія Гайдая щодо людських ресурсів, адже саме людей медицині зараз не вистачає.

«Проведені заходи з підвищення гнучкості співпраці з різними ланками охорони здоров’я – це добре, але ми вважаємо за необхідне залучення інтернів», – наголосили представники організації.

Сергій Гайдай, у свою чергу, подякував за допомогу та зазначив, що питання залучення до роботи інтернів вже відпрацьовано.

«Ваша допомога для Луганщини надзвичайно важлива. Що стосується допомоги в навчанні інтернів – це для нас так само важливо, і ми підемо на зустріч, все, що треба від обласної державної адміністрації ми зробимо швидко. Ми розуміємо, що зараз друга хвиля достатньо швидко розповсюджується, зростає кількість інфікованих. Найбільша проблема зараз – це те, що лікарі виходять зі «строю». Ми дійсно вже зробили перелік інтернів. Ваше спілкування з ними дуже необхідне. У нас поки що орієнтовно є 69 інтернів, які могли б бути залучені, але не всі вони погоджуться працювати, бо розуміють, що це смертельно небезпечна хвороба. Можливо курси навчання допоможуть збільшити відсоток людей, які погодяться працювати. Тож треба розуміти, який буде обрано формат навчання. А ми вже зробимо, щоб це відбувалося максимально швидко», – розповів очільник області.

Зазначимо, що за словами представників організації, «Лікарі світу» не виключають можливість матеріальної підтримки як заохочення людських ресурсів.

Сергій Гайдай також відзначив важливість подальшої допомоги у вигляді засобів індивідуального захисту.

«Обладнання, яке надходить до області, відразу розподіляють по територіях, і з цим проблем немає. На базі обласної адміністрації створено окремий фонд. Але необхідно розуміти, що через швидке розповсюдження COVID-19 у лікарень є певні дефіцити із засобами індивідуального захисту, і саме з цього фонду область швидко виділяє усе необхідне», – сказав Сергій Гайдай.

Нагадаємо, за останні півроку «Лікарі світу» наддали медичного обладнання та засобів індивідуального захисту на пів мільйони євро, і планують продовжити роботу в цьому напрямку.

Наприкінці зустрічі представники «Лікарів світу» запросили Сергія Гайдая на Вільнюську конференцію «Майбутнє Сходу України: від гуманітарних потреб до перспектив розвитку та миру», в якій братимуть участь депутати Європарламенту, депутати інших країн, а також представники неурядових організацій, які виділяють фінансування на потреби регіонів.

Учасники зустрічі домовилися про подальшу співпрацю та висловили сподівання щодо плідності спільних дій.