Прес-центр2 вересня 2021, 15:09

Лисичанськ святкує день народження і чергову річницю визволення міста від нацистських загарбників

Сьогодні з нагоди 78-ї річниці визволення міста від нацистських загарбників та 311-ї річниці з дня заснування Лисичанська заступниця голови облдержадміністрації Наталія Романенко взяла участь в урочистостях.

Вітаючи із цими важливими подіями жителів та гостей міста, Наталія Романенко зауважила, що Лисичанськ має видатну історією, у якій є трудові подвиги та військова звитяга. «Імена його уродженців відомі не тільки Україні, але й далеко за її межами. Це і відомий поет Володимир Сосюра, і талановиті художники Іларіон Горох та Сергій Адамович, – зазначила вона. – Сьогодні місто святкує і свій день народження і чергову річницю звільнення від нацистського навали. Це дуже символічно адже без свободи немає гідного життя і розвитку».

Також вона сказала, що саме зараз у рамках програм Президента України тривають ремонти доріг і мостів. Обласна влада реалізує на території міста транспортний проєкт, що більш тісно з’єднає міста так званою «хімічного трикутника» – Лисичанськ, Сєвєродонецьк та Рубіжне тролейбусним сполученням».

До привітань приєднався Командувач об’єднаних сил генерал-лейтенант Олександр Павлюк: «Вперше познайомився з містом в 2014 році, коли довелося звільняти його вже від інших окупантів – російських. Відтоді Лисичанськ дуже змінився. Він стрімко розвивається. Це означає, що все було зроблено правильно в 2014 році. Ми недарма звільняли місто, наші воїни недарма жертвували своїми життями. Пам’ять про них – назавжди в наших серцях. Бачу прагнення містян зробити Лисичанськ кращим. Бажаю їм в цьому успіхів. Ми зробимо все для того, аби нога окупанта більше ніколи не ступала на вулиці вашого чудового міста. Слава Україні! Героям слава!»

З нагоди свята Олександр Павлюк вручив нагрудний знак «Козацький Хрест» ІІІ ступеня керівнику Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Олександру Заїці, а також нагородив грамотами та відзнаками ООС представників міської громади.

У свою чергу, керівник Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Олександр Заїка зазначив, що усі досягнення, яким багате місто – це  спільна щоденна праця громади і містян: «Дякую вам за небайдужість до долі рідного Лисичанська, всім тим, хто сьогодні змінює та розвиває громаду. Бажаю нашому місту стабільності і процвітання, а його жителям успіху та добробуту».

Також Олександр Заїка поздоровив ветерана шахтарського труда, почесного громадянина міста Володимира Яковича Збаразького з 90-річним ювілеєм. І вручив нагороди представникам громади.