Прес-центр16 вересня 2020, 15:09

Луганщина першою в Україні створила Координаційну раду із розвитку психічного здоров’я

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Безгинська провела перше засідання нещодавно створеної Координаційної ради із розвитку психічного здоров’я у Луганській області.

«Психічне здоров’я – це не про якісь складні випадки, це про професійне вигоряння, постійні стреси та емоційне навантаження, про те, з чим люди стикаються щодня», – зазначив координатор Проєкту «Психічне здоров’я для України» Віталій Климчук. Він наголосив, що Луганська область першою в Україні створила таку раду і розробила план її роботи, керуючись Концепцією розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року.

Члени Координаційної ради заслухали інформацію Генерального директора «Центру психічного здоров’я» Миколи Овчаренка щодо проблемних питань надання медичної допомоги людям з психічними розладами.

Він акцентував, що існує «розвив» у лікуванні психічних захворювань, адже тільки 18 % людей, які мають складні діагнози (наприклад, шизофренія), самі не звертаються по лікування, у той час, як 92 % алко- та наркозалежних не вважають себе хворими. При тому, що люди з різного роду залежностями найбільша категорія, яка потребує допомоги спеціалістів, майже 90 % бюджетів, передбачених на психічне здоров’я спрямовується на стаціонарне лікування. Серед основних проблем регіону, які потребують негайного реагування, він зазначив зростання аутистичних розладів серед дітей та нехватку кваліфікованого персоналу.

Учасники заходу обговорили підсумки проєкту з психологічного консультування, який реалізовувався у Сватівському, Попаснянському та Станично-Луганському районах, та домовились про його продовження  на цих територіях, але вже з урахуванням нового адміністративного устрою.

Також  планується запровадження спеціалізованих тренінгів для дітей у форматі інтерактивних ігор. Окремий напрям – робота мобільних бригад психічної допомоги. Основна категорія споживачів таких медичних послуг – люди похилого віку та матері-одиначки.

Серед основних завдань, які ставлять перед собою члени координаційної ради – інтеграція послуг із розвитку психічного здоров’я до первинної ланки медицини.