Прес-центр5 липня 2022, 11:07

Луганський обласний онкологічний диспансер в Сарнах на Рівненщині встановлює нове обладнання

У середині червня в місті Сарни на Рівненщині відновив роботу Луганський обласний клінічний онкологічний диспансер, який раніше працював у Кремінній.

Там вже приймають пацієнтів, закупають нове обладнання та зустрічають людей, які з Кремінної, Сєвєродонецька та Лисичанська їдуть до своїх лікарів.

Медпрацівники до останнього працювали у Кремінній. 18 квітня їм вдалося виїхати з окупованого міста. На жаль, врятувати обладнання не змогли, проте із собою забрали дорогі препарати для хіміотерапії.

«Загалом в містах Луганщини не залишилося жодної вцілілої лікарні. Обладнання росіяни вивозять в бік рф. Втім, медики, які виїхали, продовжують допомагати людям і шукають для цього будь-яку можливість. В онкологічному диспансері працювали 117 осіб. Зараз поки що 42. Вони приймають і місцевих жителів, і переселенців», - зазначила заступниця начальника обласної військової адміністрації Катерина Безгинська.

У Сарнах Луганський обласний клінічний онкологічний диспансер продовжує проводити хіміотерапевтичне лікування хворих та хірургічне втручання.

Там можуть лікуватися хворі зі злоякісними та доброякісними новоутвореннями, передпухлинними та фоновими захворюваннями. Також у закладі надають консультативну амбулаторну допомогу.

Диспансер розмістили на базі Сарненської центральної районної лікарні.

Лікарі, які працювали у Кремінній, переїхали до Сарн. Спочатку їх розмістили у готелі, а зараз допомагають шукати житло. Цьому, як й вирішенню питань, що виникають в організації медичної допомоги, сприяє місцева влада, яка бачить зацікавленість в медиках Луганщини.