Прес-центр6 травня 2021, 17:05

Ми особисто переконалися, як змінюється Луганщина, покращуються умови життя місцевого населення, – делегація міністрів закордонних справ країн Бенілюксу

Сьогодні, 6 травня, Віцепрем’єр-міністерка, Міністерка закордонних та європейських справ, зовнішньої торгівлі та федеральних культурних інституцій Королівства Бельгія Софі Вільмес, Міністр закордонних справ Королівства Нідерланди Стеф Блок і Міністр закордонних та європейських справ Великого Герцогства Люксембург Жан Ассельборзі зі спільним робочим візитом відвідали Луганську область.

Під час зустрічі в облдержадміністрації їх ознайомили з поточною безпековою ситуацією в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Перш за все, голова обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай нагадав, що третина території Луганщини наразі є окупованою, а обласний бюджет за обсягом – на передостанньому місці в країні.

«Але дякуючи нашим військовим, які стримують російську агресію, за останні два роки ми зробили позитивний прорив, зокрема, в розбудові інфраструктури. Як приклад, доріг відремонтовано у п’ять разів більше, ніж за попередні шість років», – зазначив очільник Луганщини.

Він наголосив, що обласна влада плідно співпрацює з Європейським та Міжнародним банками реконструкції та розвитку. У багатьох проєктах Луганщина намагається брати участь першою в країні:

«Враховуючи, що упродовж усіх цих років на тимчасово непідконтрольній території триває російська пропаганда, ми намагаємося відбудовою області показати гарний приклад людям, які вимушені жити в окупації: – приїжджаючи, вони бачать, що в нас багато позитивних змін. Про це вони щодня розповідають родичам та знайомим».

У свою чергу, Віцепрем’єр-міністерка, Міністерка закордонних та європейських справ, зовнішньої торгівлі та федеральних культурних інституцій Королівства Бельгія Софі Вільмес висловила подяку від усієї делегації країн Бенілюксу та зауважила: «Сьогодні ми особисто переконалися, як змінюється Луганщина, покращуються умови життя місцевого населення. Висловлюємо Україні повну підтримку – її територіальної цілісності та суверенітету».

Як доповів делегації заступник Командувача Об’єднаних сил, генерал-майор Едуард Москальов, керівництво Російської Федерації продовжує реалізацію планів щодо пошуків шляхів подальшої дестабілізації обстановки на території України та недопущення реінтеграції тимчасово окупованих територій Луганщини та Донеччини. РФ намагається штучно загострити ситуацію в районі проведення ООС за рахунок збільшення обстрілів.

Наразі чисельність особового складу окупаційних військ становить близько 28 тисяч осіб. Крім того, із початку поточного року значно збільшилася кількість порушень режиму припинення вогню збоку противника. Загалом зафіксовано 951 відповідне порушення, в тому числі із застосування мінометів та артилерії. Це має на меті провокування українських військ на вогонь у відповідь. Обстрілюються ворогом наші населені пункти і об’єкти інфраструктури – з початку року зафіксовано 15 таких обстрілів. Незважаючи на це, ситуація в районі проведення ООС залишається контрольованою.

По завершенні зустрічі в Сєвєродонецьку міністри закордонних справ країн Бенілюксу оглянули інфраструктуру КПВВ «Щастя».