Прес-центр30 червня 2021, 09:06

Мінцифри запускає бета-тестування ковідних сертифікатів у «Дії»

Мінцифри розпочала реєстрацію на бета-тестування ковідних сертифікатів. Зареєструватися можна за посиланням: https://team.diia.gov.ua.

Бета-тест ковідних сертифікатів про вакцинацію стартує вже 1 липня, усі тестувальники отримають доступ протягом 48 годин. Це важлива частина запуску.

Взяти участь у бета-тесті можуть українці, які завершили курс вакцинації від COVID-19 (отримали дві дози) на території України.

Слід зазначити, що в найкоротші терміни Мінцифри налагодило ефективний процес між держустановами для швидкого створення та впровадження ковідних сертифікатів у «Дії», які допоможуть українцям повернутися до звичного життя. Ковідний сертифікат — це документ у Дії, який буде підтверджувати статус про вакцинацію в Україні, на території ЄС та інших країнах.

Ковідні сертифікати працюватимуть так, як й інші документи в «Дії». Перевірити дійсність сертифіката можна буде за QR-кодом. Це зручно, адже не потрібно додатково впроваджувати спеціальне обладнання для перевірки. Також пізніше ковідний сертифікат можна буде згенерувати після негативного результату ПЛР-тестів або якщо ви нещодавно перехворіли на COVID-19.

Документ розробляють з урахуванням вимог EU Digital COVID Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate ВООЗ. Технічною реалізацією спільно займаються команди Мінцифри, МОЗ, НСЗУ, МЗС, ДПСУ.

За інформацією Міністерства цифрової трансформації України