Прес-центр24 лютого 2020, 15:02

Минулоріч на Луганщині проведено понад 14000 культурно-мистецьких заходів

Під час засідання колегії управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації підбито підсумки роботи сфери культури Луганщини в 2019 році.

«Висловлюю подяку працівникам цієї сфери за популяризацію національної культури та рідної мови як в Україні, так і за її межами. Це гідний внесок у становлення майбутнього покоління», – зазначила заступник голови облдержадміністрації Катерина Безгинська, відкриваючи засідання.

Вона акцентувала, що в 2020 році фінансування сфери культури області очікується на рівні, не меншому минулорічного. Питання перебуває на особистому контролі очільника Луганщини Сергія Гайдая.

Як зауважила начальник управління Аліна Адамчук, у сфері культури області сьогодні діють 687 закладів культури.

Протягом року зміцнено матеріально-технічну базу закладів культури: загалом виконано 43 капітальні ремонти на понад 19 млн гривень та 85 поточних – на понад 5 млн гривень.

16 проєктів зі сфери культури стали переможцями обласного конкурсу проєктів місцевого розвитку.

За рахунок коштів ДФРР розпочато капремонт навчального корпусу Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв ім. Сергія Прокоф’єва. Вартість проєкту становить понад 16 мільйонів гривень.

Проєкт капремонту гуртожитку цього закладу відібрано для участі у Надзвичайній кредитній програмі з відновлення України за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку.

До речі, під час заходу учасників поінформовано про бюджетні програми, до яких можна долучитися закладам культури області для реалізації проєктів. Це, зокрема, Державний фонд регіонального розвитку. Крім того, поінформовано про стан участі закладів культури області у грантових програмах та проєктах. Відповідну інформацію надано Департаментом економічного розвитку, зовнішньоекономічної діяльності та туризму й Департаментом міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин облдержадміністрації.

З цього приводу Катериною Безгинською доручено посилити роботу щодо залучення позабюджетних коштів на відповідні потреби.

Крім того, повідомлено, що минулого року в області проведено близько 100 культурно-мистецьких заходів до державних свят та знаменних подій, відбулися два Всеукраїнських та 13 обласних фестивалів. Три з них започатковано в 2019 році.

У клубних закладах Луганщини діють 1126 колективів художньої самодіяльності, в них займаються близько 12320 осіб.

У містах та районах області проведено 14050 культурно-мистецьких заходів.

Під час засідання наголошено, що ще у 2018 році створено Перелік елементів нематеріальної культурної спадщини, до якого внесли п’ять елементів. Минулоріч цей перелік поповнено ще п’ятьма елементами.

Луганським обласним академічним українським музично-драматичним театром випущено вісім прем’єр та показано понад 100 вистав діючого репертуару.

Культурно-мистецьку освіту реалізують 29 шкіл – вісім музичних, дві художні, 19 шкіл мистецтв та Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв ім. Сергія Прокоф’єва, який є обласним комунальним закладом.

Протягом минулого року книжкові колекції публічних бібліотек регіону поповнилися на 70 тис. примірників.

Також зазначено, що в області налічується дев’ять національно-культурних об’єднань. Релігійна мережа репрезентована 45 віросповідальними напрямами, які налічують 302 релігійні організації.