Прес-центр6 грудня 2019, 16:12

На Луганщині відбувся перший форум з обміну досвідом громад щодо запобігання насильству, забезпечення ґендерної рівності в умовах децентралізації

У Новопсковській об’єднаній територіальній громаді відбувся перший на Луганщині Еxperience Форум з обміну досвідом об’єднаних територіальних громад у питаннях запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків в умовах децентралізації.

Під час Еxperience Форуму розглянута ситуація із запобіганням та протидією насильству в області, просуванням принципів забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків із акцентом на повноваження, функції та обов’язки ОТГ у вказаних напрямах.

Представники Новопсковської та Троїцької ОТГ поділилися досвідом роботи мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства та впровадження корекційних програм для кривдників.

Представниця Чмирівської ОТГ розповіла про прогресивний досвід запровадження ґендерно орієнтованого бюджетування. До речі, наприкінці листопада Чмирівська громада двічі стала переможцем рейтингу бюджетної прозорості «Кришталь року» серед 106 ОТГ із 18 областей України. Чмирівська ОТГ єдиною отримала перемогу одразу в двох номінаціях - «Найкраща громада у ґендерно орієнтованому бюджетуванні» та «Найбільш інноваційні практики бюджетної прозорості в громаді».

Представники міста Рубіжне – про участь міської ради у Глобальній ініціативі «Безпечне місто». Наразі Рубіжне є єдиним містом України, яке долучилося до цієї ініціативи, спрямованої на формування безпечного та інклюзивного середовища для жінок і дівчат, чоловіків та хлопчиків. Також присутніх поінформували про створення першого на Луганщині притулку для жінок, які страждають від насильства, що наразі ведеться в місті за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення.

Представники Кремінської міської ради та громадської організації «Центр ґендерної рівності» поділилися власним позитивним досвідом. Так, Кремінська міська рада першою в області приєдналася до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, а також затвердила місцевий план заходів з виконання резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир, безпека». Цікавим також виявився досвід роботи із жінками і чоловіками ромської національної меншини.

У ході Еxperience Форуму учасники мали змогу поділитися власним досвідом та вивчити практики роботи колег.

Захід проведено з ініціативи Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації за підтримки Новопсковської селищної ради та коаліції «Луганщина. Жінки. Мир. Безпека».

До участі у форумі були запрошені як представники громад та органів місцевого самоврядування, які вже мають позитивний досвід щодо реалізації державної політики запобігання і протидії насильству й просування ґендерної рівності, так і новостворені громади, які потребують знань і конкретних прикладів роботи.