Прес-центр21 лютого 2019, 15:02

На Луганщині відкрито вже четвертий навчально-практичний центр з робочої професії

Центр відкрито на базі ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей» за професією «Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах. Зварник».

Участь у відкритті взяла заступник голови облдержадміністрації Ольга Лішик.

Вона зазначила високий рівень підготовки з відкриття центру й подякувала директору ліцею Борису Гречишкіну за проведену роботу.

«Обладнання, яким оснащено центр, дозволяє створити умови, наближені до сучасного зварювального виробництва, – сказала Ольга Лішик. – Відкриття таких навчально-практичних центрів сприятиме появі в регіоні кваліфікованих робітничих кадрів, які задовольнятимуть потребу підприємств різних галузей. Це, у свою чергу, позитивно впливатиме на розвиток економіки Луганської області».

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Юрій Стецюк наголосив, що система професійної освіти потребує суттєвої модернізації й один з головних її елементів – це створення умов для дійсно якісного професійного навчання, набуття учнями практичних навичок роботи на високотехнологічному обладнанні на рівні передового виробництва. Саме таким завданням, зазначив він, має відповідати відкритий на базі ліцею навчально-практичний центр.

Ольга Лішик та Юрій Стецюк урочисто вручили символічний «золотий ключ» від центру майстру виробничого навчання Юрію Бардіну та побажали успішної подальшої роботи.

Слід зазначити, на ремонтні роботи майстерні та навчальних кабінетів центру з обласного бюджету було виділено 600 тис. гривень. 

На модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази з державного бюджету – 2300 тис. гривень. Так, було придбано сучасне зварювальне обладнання вітчизняних та зарубіжних виробників, проведено семінари-тренінги із залученням представників компаній-виробників з вивчення нових технологій та технічних характеристик нових зварювальних апаратів та тренажерів.

Цей навчально-практичний центр передбачає професійний розвиток майстрів виробничого навчання, викладачів спецдисциплін, учнів та слухачів, підвищення рівня їх кваліфікації, а також дає можливість проводити перепідготовку  незайнятого населення за вказаною професією та надавати виробничі послуги.