Прес-центр15 травня 2019, 15:05

На Луганщині відновлено повний цикл навчання професійних спортсменів

Виконуючий обов’язки голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Філь здійснив робочу поїздку до Кремінського району, в рамках якої ознайомився з роботою Луганського обласного ліцею-інтернату фізичної культури та спорту.

Як зауважив очільник області, попри воєнні дії, на Луганщині відновлено повний цикл навчання професійних спортсменів.

«У ліцеї-інтернаті діти отримують знання і необхідну тренерську підтримку для подальшого розвитку у професійному спорті. Багато учнів, які приїхали з окупованих територій, для себе чітко визначилися, що майбутнє, особливо спортивне, є лише в Україні», – зазначив Сергій Філь.

Луганський обласний ліцей-інтернат фізичної культури та спорту відновив свою роботу в Кремінній у 2016 році. З цією метою з обласного бюджету було спрямовано 48 млн грн. За ці кошти було проведено капітальний ремонт навчальних та житлових приміщень, придбано спортивний інвентар, мікроавтобус для поїздок спортсменів на змагання.

Зараз у ліцеї навчаються 140 юних спортсменів, з яких приблизно третина – діти з тимчасово окупованої території області. У ліцеї здійснюється підготовка на 9 спортивних відділеннях: важка та легка атлетика, бокс, греко-римська боротьба, спортивна гімнастика, дзюдо, футбол, плавання та велоспорт.

У 2018 році на території ліцею-інтернату була встановлена повітряопірна конструкція, що дозволяє учням комфортно займатися спортом у зимовий період. Її вартість склала 3,2 млн грн.

Тренування вихованців інтернату відбуваються також на базі фізкультурного центру «Олімп», реконструкція якого відбулася в рамках відновлення обласної спортивної інфраструктури. Зокрема, там функціонують плавальний басейн, зала важкої атлетики та спортивний майданчик.

За минулий рік спортсмени ліцею завоювали 212 медалей, з яких 7 – на міжнародних аренах.