Прес-центр9 листопада 2018, 11:11

На Луганщині запровадили відстріл хижих та шкідливих тварин для боротьби з небезпечними захворюваннями

Заступник голови облдержадміністрації Юрій Клименко провів засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації з питань недопущення виникнення африканської чуми свиней і сибірки тварин та заходів з профілактики і ліквідації сказу тварин на території області.

Під час засідання Юрій Клименко зазначив, що з листопада запроваджується відстріл хижих та шкідливих тварин з початку на території лісомисливських господарств та навколо населених пунктів, які розташовані у Луганській області, крім Новоайдарського, Попаснянського та Станично-Луганського районів. «Адже епізиоотична ситуація щодо захворювання тварин на сказ та африканську чуму в області залишається складною», – зауважив він.

Було зазначено, що у поточному році оголошено 39 неблагополучних пунктів, в яких захворіло на сказ 57 тварин. Крім того, від укусів, подряпин  тварин постраждали та звернулися за антирабічною допомогою 828 осіб, з яких 453 особам призначено щеплення проти сказу.

Чисельність диких хижаків та здичілих тварин за останні три роки збільшилась майже в чотири рази. Останнім часом у Біловодському Сватівському, Міловському, Станично-Луганському та Попаснянському районах все частіше фіксуються напади вовків та лисиць на свійських тварин та птицю.

Крім того, є проблема з регуляції чисельності безпритульних тварин. В області не зареєстровано жодного притулку для бродячих тварин та зазначена робота на місцевих рівнях не є системною. Для вирішення цієї проблеми залучено харківське КП «Центр поводження з тваринами» та громадську організацією «Зооконтоль» для проведення стерилізації та щеплення проти сказу.