Прес-центр12 серпня 2016, 10:08

На українських митницях запрацювала система "Єдине вікно"

Система "Єдине вікно", запроваджена за ініціативи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, запрацювала на українських митницях.

 

У четвер Міністр фінансів Олександр Данилюк та Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров продемонстрували роботу "Єдиного вікна" на митному посту "Столичний" Київської міської митниці.

 

"Це було велике рішення Уряду. Ми тут дуже дякуємо Прем’єр-міністру України, бо він взяв персональну ініціативу, персональну відповідальність за те, щоб зробити в Україні так, як це відбувається у більшості розвинених країн світу", - заявив Голова ДФС Роман Насіров під час презентації роботи "Єдиного вікна".

 

"Реформа митниці - це найбільш очікувана реформа серед головних реформ в Україні, в фінансовому секторі. Реформа, яка передбачає впровадження "Єдиного вікна", - це, я вважаю, найбільш важлива реформа в рамках реформи митниці, - зазначив Міністр фінансів України Олександр Данилюк. - Це командна робота. Над цим працювала велика група людей - Міністерство фінансів, ДФС, колеги з Кабінету Міністрів і, звичайно, цим опікувався персонально Прем’єр-міністр. Це показує, що коли усі націлені на результат, цей результат усі бачать і він є позитивним для усіх".

 

Доручення про розробку системи "Єдине вікно" дав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман за результатами наради 21 квітня щодо реформування митних органів за стандартами Європейського Союзу, спрощення митних процедур та збільшення надходжень митних платежів.

 

"Мінфіну, ДФС, Мінекономрозвитку, Мінагрополітики, Мінприроди, Мінкультури, МОЗ за участю Національного банку утворити робочу групу під головуванням Міністра Кабінету Міністрів України ОлександраСаєнка О. С. з питання запровадження "єдиного вікна" під час митного контролю та митного оформлення товарів і за результатами внести в тритижневий строк відповідний проект акта Уряду, який передбачатиме скорочення строків проведення та спрощення контрольних процедур, а також їх відеофіксацію", - йдеться у протокольному дорученні.

 

Довідково

 

Система "Єдине вікно" передбачає створення єдиної електронної бази даних, яка дозволяє різним службам контролю та митницям в автоматичному режимі обмінюватись інформацією про вантаж, який проходить через кордон України та про результати його державного контролю.

 

На виконання доручення Прем’єр-міністра України була розроблена та прийнята Постанова Кабінету Міністрів України № 364 від 25.05.2016 "Деякі питання реалізації принципу "Єдиного вікна" під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю".

 

У цій Постанові також затверджено Порядок інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом "Єдиного вікна" з використанням електронних засобів передачі інформації.

 

1 серпня Державна фіскальна служба запровадила систему "Єдине вікно" на митницях. До цього часу IT-експерти завершили розробку необхідного програмного забезпечення та запустили його. Також було проведено ознайомлення адміністраторів суміжних служб з особливостями роботи системи.

 

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249238694&cat_id...