Прес-центр24 грудня 2020, 13:12

Обговорено напрями розвитку агропромислової галузі на наступний рік

Нещодавно на Zoom-конференції Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з департаментами АПР облдержадміністрацій було підбито підсумки фінансування галузі сільськогосподарського виробництва у поточному році та основні напрямки державної підтримки на наступний рік.

Заступник Міністра Тарас Висоцький, проінформував учасників про узгодження з Мінрегіоном ініціативи про включення до структури новостворених РДА підрозділів з АПР. Відповідний проект постанови найближчим часом буде подано на розгляд Уряду. У зв’язку з цим, він наголосив на необхідності активізації роботи по комунікації з територіями, підвищення сервісу клієнтоорієнтованості.

За підтримки Мінекономіки в лютому-березні наступного року планується створення регіональних робочих груп, які будуть вести прямий діалог з керівниками ОТГ, напрацьовувати пропозиції щодо можливості введення до структури виконавчих апаратів територіальних громад фахівців з земельних питань, розвитку сільських територій , підтримки аграріїв.

Щодо державної підтримки у 2020 році, за усіма напрямками, регламентні процедури здійснено, виплати розпочнуться наступного тижня.

На 2021 рік в бюджет закладено фінансування у розмірі 4,5 млрд грн. Планується реалізація усіх програм поточного року. Крім того передбачається підтримка козівництва, вівчарства, зрошення та органічного виробництва, агрострахування, виплати на корову за природній приріст стада. Також ведеться дискусія щодо розвитку картоплярства. Розподіл коштів буде розглянуто аграрним комітетом Верховної Ради 27 січня 2021 року.