Прес-центр22 червня 2020, 16:06

Обласна влада розглянула питання ветеранських організацій

Заступник голови ОДА Катерина Безгинська провела нараду на виконання протокольних доручень за підсумками зустрічі керівництва області з активом міських і районних осередків громадської організації «Луганська Обласна організація Українського Союзу ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)» з актуальних питань соціального та медичного забезпечення.

На початку заходу Катерина Безгинська повідомила, що у лютому відбулась зустріч з представниками вищезазначеної громадської організації, де було окреслено подальшу роботу ГО з обласною та місцевою владою. Сьогодні ж буде підбито підсумки виконання даних протокольних доручень та обговорено низку нових актуальних питань соціального та медичного характеру.

Вона зазначила, що реформа системи місцевого самоврядування передбачає і децентралізацію владних повноважень – передачу повноважень та фінансів від державної влади органам місцевого самоврядування. Саме тому, з метою налагодження комунікації на місцях та вирішення проблемних питань безпосередньо на місцевому рівні до обговорення були долучені представники місцевих органів виконавчої влади так і члени міських і районних осередків громадської організації.

Додатково було повідомлено, що на обліку в органах соціального захисту населення області перебуває більше двох тис. осіб, які приймали участь у бойових діях на території інших держав. Соціальний захист даної категорії на державному рівні здійснюється в рамках Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Однією із основних пільг є надання 50 %, 75 % та 100 % знижки з оплати користування житлом та комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) в межах середніх норм споживання.

З 1 жовтня 2019 року стартувала монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Паралельно функціонують дві системи надання пільг у готівковій і безготівковій формі.

Крім того, починаючи з квітня поточного року органами соціального захисту населення області проводиться робота з нарахування та виплати щорічної разової грошової допомоги до 05 травня ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України.

Дану грошову допомогу органи соціального захисту населення області перераховують на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії.

Станом на 1 червня управліннями соціального захисту населення області здійснено виплату 24 тисячам осіб на загальну суму 35 мільйонів гривень у повному обсязі.

Громадянам, які належать до кількох категорій осіб згідно з цими законами, виплачується одна допомога - у більшому розмірі.

З метою підтримки здоров’я ветеранів війни та осіб з інвалідністю у сфері управління Мінсоцполітики діє 4 санаторії, а саме: «Перемога» (м. Київ), «Батьківщина» (м. Трускавець), «Слава» (м. Миргород), «Салют» (м. Одеса).

На 2020 рік в управліннях соціального захисту населення на черзі для забезпечення санаторно-курортним лікуванням знаходиться 74 особи з числа ветеранів війни та учасників бойових дій на території інших держав (з них 39 осіб з інвалідністю внаслідок війни).

В умовах поширення COVID-19 було призупинено направлення ветеранів війни до оздоровчих закладів на період карантину.

Станом на 1 червня  на квартирному обліку для поліпшення житлових умов в органах місцевого самоврядування за місцем реєстрації перебуває: 9 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 56 учасників бойових дій.